Szukaj

Skazano Polaków, którzy rzucali boczkiem w muzułmanów

01-11-2016 21:32
Modlący się muzułmanie Fot. Quinn Mattingly / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Brytyjski sąd wydał dzisiaj wyrok w spawie Polaków, którzy w październiku tego roku pijani weszli do londyńskiego meczetu i rzucali boczkiem w modlących się muzułmanów. Piotr Cz. i Mateusz P. zostali skazani na osiem miesięcy więzienia.

Incydent miał miejsce niecały miesiąc temu. 28-letni Piotr Cz. oraz 22-letni Mateusz P. znajdowali się pod wpływem alkoholu. Kupili boczek w pobliskim markecie i weszli do londyńskiego meczetu Al-Rahman, w którym zaczęli rozrzucać kawałki wędliny, mieli też włożyć bekon do butów, które wierni zostawili przy wejściu do muzułmańskiej świątyni.

Do sprawy w wyjątkowo emocjonalny sposób podszedł prokurator Zahid Hussain, który stwierdził, że zachowanie Polaków było „zbrodnią nienawiści”. Więcej na ten temat tutaj: Polacy rzucali bekonem w muzułmanów.

Koniecznie przeczytaj: Wielka Brytania: weganie domagają się wycofania nowych banknotów

Czytaj też: Niemcy: islamiści planowali atak na przedszkole

Teraz brytyjski sąd skazał Piotra Cz. i Mateusz P. na osiem miesięcy więzienia.

W czasie procesu sąd usłyszał, że dwóch mężczyzn popełniło zbrodnię nienawiści „z najwyższego poziomu. To znaczy islamofobię – wynika z relacji Talk Radio, które opisywało przebieg procesu.

Tych dwóch było kompletnie i całkowicie pijanych. Weszli do meczetu. To jest zabronione dla ludzi, którzy są pijani. Ale nie tylko weszli. Także obrażali wiernych tuż przed wieczornymi modłami. Mieli ze sobą plasterki bekonu i rozrzucili je po podłodze świętego miejsca – tak opisywano w sądzie incydent z udziałem Polaków.

Sędzia Peter Clarke ogłaszając wyrok, powiedział:

Mam nadzieję, że ten wyrok podkreśli, iż nie będziemy tolerować przestępstw nienawiści w żadnej formie.

Warto też przypomnieć że, Polacy na wyrok sądu, ze względu na ich bezpieczeństwo, oczekiwali prawie miesiąc w areszcie. Jak się okazuje, nie uchroniło ich to od ataków. Według informacji Court News, aresztowani Polacy stali się obiektem agresji ze strony muzułmańskich więźniów.

Warto przeczytać: Polacy rzucali bekonem w muzułmanów

Podziel się