Szukaj

Skatowany Polak walczy o życie. Trwają poszukiwania sprawców brutalnej napaści w londyńskim metrze [FOTO]

08-11-2017 17:45
Bandyci w londyńskim metrze Fot. BTP London / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Londyńska policja poszukuje sprawców brutalnej napaści na dwóch Polaków. Do ataku doszło w niedzielę na stacji metra Bakerloo Line. Stan jednej z ofiar jest bardzo poważny. Mężczyzna wciąż walczy o życie.

Do brutalnego ataku doszło w niedzielę około godz. 11. Grupa od ośmiu do dwunastu czarnoskórych osób zaczepiała, a następnie dotkliwie pobiła dwóch podróżnych. Jeden z nich doznał bardzo poważnych obrażeń – wymagał natychmiastowej hospitalizacji ze względu na złamanie czaszki i krwotok wewnętrzny. Polak jest w stanie krytycznym. Druga ofiara szybko została wypuszczona do domu – mężczyzna miał lekkie rany głowy.

Koniecznie przeczytaj: Wielka Brytania: Polki zarabiały na fikcyjnych małżeństwach z nielegalnymi imigrantami. Zostały skazane

Czytaj też: Liczba polskich emigrantów rośnie. Najchętniej wybieranym kierunkiem Wielka Brytania

Wiemy już, jak wyglądają sprawcy. Brytyjska policja poszukuje świadków zdarzenia. Jak donosi Daily Mail, służby chcą przesłuchać 12 osób, które zarejestrowały kamery w londyńskim metrze. Część z nich być może brała udział w ataku; inni mogli być tylko świadkami zdarzenia.

British Transport Police (BTP) na razie odmawia spekulacji na temat motywów napaści. Na podstawie wstępnych ustaleń stwierdzono, że sprawcy nie kierowali się nienawiścią na tle narodowościowym. W oficjalnym komunikacie BTP pojawiła się informacja, że atak był „niesprowokowany” a śledczy chcą rozmawiać „z każdym, kto ma jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia”.

Wizerunki wzystkich osób poszukiwanych przez policję można zobaczyć tutaj.

Warto przeczytać: Wielka Brytania i Stany Zjednoczone wspierają ISIS? BBC donosi o tajemniczej ewakuacji bojowników Państwa Islamskiego

Podziel się