Szukaj

Skandaliczny wpis ważnej izraelskiej polityk. Tzipi Livni w haniebny sposób skomentowała przyjęcie nowelizacji ustawy o IPN [FOTO]

02-02-2018 18:08
Tzipi Livni Fot. Tzipi Livni / facebook.com
Podziel się

W Izraelu wciąż nie milkną echa przyjęcia przez polski parlament nowelizacji ustawy o IPN. Od kilku dni czołowi politycy tego kraju zabierają głos w tej sprawie. W swoich medialnych komentarzach często nie szczędzą ostrych słów pod adresem naszego kraju. W podobnym tonie wypowiedziała się również była szefowa izraelskiego MSZ.

Tzipi Livni w swoim wpisie na Twitterze zasugerowała, że Polska decydując się na przejęcie w parlamencie tej nowelizacji ustawy o IPN, upokorzyła Izraelczyków, a także obecnego przywódcę tego kraju:

Napluli nam w twarz dwukrotnie. Po pierwsze napluli w twarz państwu żydowskiemu, które stara się zapobiec drugiemu Holokaustowi, a po drugie w twarz premiera Netanjahu, który myślał, że doszedł do porozumienia ze swoimi polskimi partnerami, a został zignorowany.

Koniecznie przeczytaj: Żydowski historyk zwraca Order Zasługi RP od Komorowskiego: „Polski rząd chce ukryć wiele morderczych aktów wobec Żydów i grabieży mienia przez Polaków”

Czytaj też: Rafał Ziemkiewicz zaapelował do pracowników IPN-u. „Należy wykorzystać obecną sytuację i przeprowadzić badania w Jedwabnem” [FOTO]

To nie pierwsza tak krytyczna opinia wydana przez izraelskiego polityka. Wcześniej w podobnym tonie wypowiedział się obecny minister finansów tego kraju Jair Lapid, który stwierdził, że „żadne polskie prawo nie może zmienić historii”. Później polityk ten dodał również, iż w tej sprawie powinna także zareagować Unia Europejska, gdyż nie można pozwolić na to, by Polska, pisała nową wersję historii.

Jak można więc zauważyć, zarówno byli, jak i obecni ważni politycy izraelscy mówią w tej sprawie jednym niezwykle krytycznym głosem, próbując w ten sposób niejako wywrzeć presję na polskie władze. Czy ich działania okażą się skuteczne? Decyzja prezydenta Andrzeja Dudy o podpisaniu bądź zawetowaniu tej nowelizacji ustawy będzie najlepszą odpowiedzią.

Warto przeczytać: Na profilu izraelskiej organizacji pod adresem Polski wylewane jest wiadro pomyj. Wszystko pod grafiką ze słowami… Lecha Wałęsy [FOTO]

Podziel się