Szukaj

Niemcy nadal nie wypłacili odszkodowania właścicielowi ciężarówki użytej w zamachu w Berlinie

25-10-2017 20:13
Zamach w Berlinie - zniszczona ciężarówka
Podziel się

Niemiecki rząd nadal nie wypłacił należnego odszkodowania Arielowi Żurawskiemu, właścicielowi ciężarówki, która została użyta do przeprowadzenia zamachu w Berlinie w grudniu ubiegłego roku – podaje Radio Szczecin.

Pełnomocnik ustanowiony rzez niemiecki rząd Kurt Beck miał pomagać rodzinom ofiar i poszkodowanym w zamachu w Berlinie w uzyskaniu odszkodowań, jednak według strony polskiej nie wywiązuje się on ze swoich obowiązków. Adwokat Stefan Hambura, który reprezentuje firmę przewozową Ariela Żurawskiego mówi, że kontakt z nim jest bardzo utrudniony.

To wskazuje na to, że chyba Rząd Federalny nie do końca wywiązał się ze swojego obowiązku, bo uważam, że taki pełnomocnik powinien być osiągalny codziennie, a nie tylko pracować z doskoku w tych sprawach. To nie jest najlepsza forma pomocy ofiarom tego zamachu terrorystycznego – ocenia mecenas Stefan Hambura, pełnomocnik polskiej firmy przewozowej.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy chcą wypłacić grosze właścicielowi ciężarówki użytej w zamachu w Berlinie

Czytaj też: Calais: Imigranci blokowali drogę i atakowali ciężarówki. Węgierski kierowca stracił cierpliwość [WIDEO PL +18]

Zamach w Berlinie, w którym zginął polski kierowca ciężarówki Łukasz Urban miał miejsce 16 grudnia podczas jarmarku bożonarodzeniowego. Muzułmański terrorysta pochodzący z Turcji Anis Amri zabił łącznie 12 osób, a 50 ranił. Islamista został zastrzelony w Mediolanie kilka dni później przez włoską policję.

Warto przeczytać: Calais: Imigranci usiłowali dostać się do ciężarówki. Zablokowali drogę betonowymi zaporami [WIDEO]

Podziel się