Szukaj

Amerykański kongresman oskarżył Polskę o propagowanie nazizmu i kłamanie ws. Holokaustu. Dosadna odpowiedź polskiego wiceministra [foto]

27-04-2018 15:17
Bartosz Cichocki Fot. UN Geneva / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Kilka dni temu amerykański kongresman, demokrata Ro Khanna opublikował na Twitterze wpisy, w których oskarżył Polskę o wprowadzanie prawa gloryfikującego nazistowskich kolaborantów i przeczącego prawdzie o Holocauście. Na te nieco prowokacyjne komentarze bardzo stanowczo odpowiedział wiceszef polskiego MSZ Bartosz Cichocki.

Amerykański polityk w swoich niedawno opublikowanych tweetach napisał, że amerykański rząd powinien wywrzeć nacisk na polskie i ukraińskie władze, które swoimi kolejno wprowadzanymi ustawami próbują propagować nazizm i fałszować prawdę o zagładzie Żydów:  

Nasz rząd powinien zająć o odrodzeniem antysemityzmu na Ukrainie i w Polsce. Obydwa te kraje niedawno przyjęły prawa gloryfikujące współpracowników nazistowskich i przeczące Holokaustowi.

Koniecznie przeczytaj: Jest oficjalnie oświadczenie MSZ ws. wypowiedzi Czaputowicza. Minister mówił o przyjęciu przez Polskę prawie 3 tys. uchodźców [foto]

Czytaj też: Jonny Daniels stanął w obronie polskiego marszałka Senatu. Zasugerował, aby amerykański burmistrz odwiedził Katyń i przekonał się, ile wycierpieli Polacy [wideo]

Departament stanu musi korzystać ze wszystkich dostępnych kanałów dyplomatycznych, aby współpracować z ukraińskim i polskim rządem w celu zwalczania powstania tej nienawistnej ideologii, która w przeszłości zagrażała pokojowi i bezpieczeństwu w regionie.

Na te wpisy stanowczo odpowiedział szef polskiego MSZ Bartosz Cichocki, który w swoich wpisach nie tylko poprosił o wskazanie konkretnych ustaw, ale również zadał pytanie, na które do dziś nie otrzymał odpowiedzi: 

Byłbym wdzięczny, gdyby wskazał pan choć jedną ustawę, uchwaloną w mojej ojczyźnie, Polsce, w której gloryfikowani są nazistowscy kolaboranci lub zaprzecza się Holocaustowi.

Bardzo chciałbym dowiedzieć się, co dokładnie zrobił pański rząd, by walczyć z holokaustem, gdy poprosił go o to polski rząd na uchodźstwie?!

Warto przeczytać: Kolejny przejaw antypolonizmu na Ukrainie – tym razem Ukraińcy spalili pod ambasadą polską flagę – szybka reakcja polskiego MSZ

Podziel się