Szukaj

Skandal w szkockim kościele! Muzułmanka czytając Koran, celowo wyśmiała podstawowe prawdy wiary chrześcijaństwa [WIDEO]

15-01-2017 14:01
Muzułmanka czyta Koran w irlandzkim kościele YouTube / screen YouTube
Podziel się

Wydarzenia takie jak to, niestety utwierdzają w przekonaniu, że jeżeli nic nie zmieni się, to europejska cywilizacja chrześcijańska skazana jest na zagładę. Bo jak skomentować fakt, że chrześcijańscy duchowni na ważną uroczystość zapraszają muzułmankę, która czytając Koran, oświadcza, że Jezus nie był Bogiem, a do tego czcił Allaha.

W wielu krajach europejskich islam i kultura muzułmańska nie jest promowana wyłącznie przez lewicowych polityków czy aktywistów. Do „postępowego” trendu niestety coraz częściej przyłączają się nawet chrześcijańscy duchowni.

Skandaliczne wydarzenie miało miejsce 6 stycznia w Szkocji w święto Objawienia Pańskiego. Ewangeliccy duchowni z irlandzkiego kościoła w Glasgow stwierdzili, że „doskonałym” pomysłem będzie zaproszenie na mszę przedstawicieli muzułmańskiej społeczności.

Koniecznie przeczytaj: Grozili jej muzułmanie. W odpowiedzi wrzuciła do sieci nagranie, na którym podpala Koran [WIDEO]

Czytaj też: Były muzułmanin mówi, czym naprawdę jest islam [WIDEO PL]

Wierni, którzy uczestniczyli w nabożeństwie w katedrze św. Marii musieli być zszokowani (przynajmniej powinni być), kiedy dowiedzieli, ze muzułmanka, która recytowała wersety Koranu, ogłosiła, że „Maryja była zawstydzona, kiedy urodziła Jezusa”, a po urodzeniu Jezus miał „ogłosić, że jest poddanym Allaha i tylko jego należy czcić”.

Z tego co podaje BBC, muzułmanka zaproszona na mszę miała przeczytać tylko fragment z Koranu opowiadający o narodzinach Jezusa, jednak zdecydowała się wyrecytować dalsze fragmenty „świętej księgi islamu”, którego przekaz był jasny – Jezus nie jest synem Boga i nie należy go czcić, a narodziny Jezusa były powodem wstydu dla Maryi.

Jeden z przeczytanych przez muzułmankę wersetów Koranu (sura 19, werset 23) mówiący o narodzinach Jezusa brzmiał:

Powiedziała (Maryja – red.): Oh jaka jestem zawstydzona. Lepiej dla mnie byłoby umrzeć, zanim to się stało i być kompletnie zapomnianą.

Wyrecytowany werset 35 jasno podkreślał, że „Nie jest odpowiednie dla Boga, aby przybrał Sobie syna”. W kolejnym wersecie 36 nowo narodzony Jezus zachęca z kolei, aby wielbić Allaha, gdyż „on jest jedynym Bogiem” i „to jest jedyna właściwa droga”.

Zorganizowana przez proboszcza katedry „multikulturalna” msza i przeczytanie kontrowersyjnych wersetów Koranu wywołało oburzenie niektórych hierarchów tamtejszego Kościoła ewangelickiego i protesty części wiernych. Nie przekonało to jednak duchownego, który zorganizował całe przedsięwzięcie. Stwierdził on tylko, że „znajomość innych religii prowadzi do pogłębienia wzajemnej przyjaźni”.

Szkoda, że zaproszona w ramach „międzyreligijnej przyjaźni” muzułmanka, tolerancji dla innej religii nie wykazała i celowo przeczytała fragmenty, które negują podstawowe prawdy wiary chrześcijańskiej.

Warto przeczytać: Muzułmanka w Australii przez 18 lat wyłudzała zasiłki. Okazało się, że jej mąż jest milionerem

Podziel się