Szukaj

Skandaliczna publikacja BBC w 72. rocznicę wyzwolenia Auschwitz: „Bez Polaków Holocaust nie byłby możliwy”

27-01-2017 22:45
Niemiecki obóz koncentracyjny w Auschwitz-Birkenau Fot. Rodrigo Paredes / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Zachodnie media „nie zawodzą”, przedstawiając swoją wizję obozów koncentracyjnych i Holocaustu w czasie II wojny światowej. W 72. rocznicę wyzwolenia stworzonego przez Niemców KL Auschwitz znowu oczerniani są Polacy.

Sformułowanie „polskie obozy koncentracyjne” pojawiło się dzisiaj rano na antenie włoskiej stacji Canale 5 w materiale na temat obchodów Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W sprawie interwencję podjęła już polska ambasada w Rzymie. Niestety, wcześniejszy apel, który wystosowała w środę nasza placówka dyplomatyczna do włoskich mediów, aby używać właściwego określenia w odniesieniu do obozu Auschwitz, widocznie nie dotarł lub celowo nie został uwzględniony przez niektórych włoskich dziennikarzy.

Koniecznie przeczytaj: Naziści, nie Niemcy? Te słowa Hitlera zdecydowanie temu zaprzeczają… [WIDEO]

Czytaj też: #GermanDeathCamps podjedzie po siedzibę ZDF

Nie lepiej było w Wielkiej Brytanii. Na stronie internetowej BBC – największej stacji na Wyspach pojawiło się skandaliczne stwierdzenie, w którym winą za współudział w Holocauście obarczono między innymi… polskich kolejarzy.

Holocaust nie był tylko i wyłącznie niemieckim przedsięwzięciem. To wymagało aktywnej współpracy niemieckich urzędników, francuskiej policji, polskich maszynistów i ukraińskich paramilitarnych. Każdy okupowany kraj w Europie miał swoich entuzjastycznych uczestników – możemy przeczytać w artykule o tytule „Strzeżcie się mowy nienawiści, mówi osoba, która przeżyła Auschwitz”.

Autor tekstu Allan Little przedstawił powyższą tezę w taki sposób, który sugeruje, że polscy maszyniści niemal nie mogli się doczekać wywożenia ludzi do obozów koncentracyjnych. Osoba odpowiedzialna za materiał albo celowo oczernia Polaków, albo jest na tyle głupia, że nie wie, jak wyglądały realia niemieckiej okupacji w naszym kraju, gdzie terrorem, masowymi egzekucjami, łapankami i brutalnymi torturami wymuszano posłuszeństwo wobec niemieckiego wojska.

Cóż, może akcję #GermanDeathCamps czas rozszerzyć także na włoskie Canale 5 i brytyjskie BBC? „Niemieckie Obozy Śmierci” - akcja polskich internautów odpowiedzią na bezczelność niemieckiej telewizji. Dołącz się!

Warto przeczytać: „Niemieckie Obozy Śmierci” - akcja polskich internautów odpowiedzią na bezczelność niemieckiej telewizji. Dołącz się!

Podziel się