Szukaj

Nazistowska impreza studencka w Trondheim. Barmani przebrani za SS-manów serwowali drinki „Auschwitz”

21-11-2017 12:38
Nazistowska impreza w Norwegii Fot. VG / nieznane / screen
Podziel się

W Norwegii studenci postanowili zorganizować „niepoprawnie polityczną imprezę”. Odbyła się ona w sobotni wieczór 11 listopada w Trondheim. Gdy imprezowicze przybyli na miejsce, ich oczom ukazał się zaskakujący widok. Przy wejściu stali strażnicy z atrapą broni, zaś drinki przygotowywali stylizowani na SS-manów barmani.

Ten bardzo kontrowersyjny motyw przewodni imprezy nie spodobał się jej uczestnikom, wręcz przeciwnie, wiele osób było zszokowanych wyborem takiego stylu. 25-letnia Maja Sandström, która przybyła do Trondheim ze szwedzkiego Østersund tak relacjonowała to zdarzenie:

Byłam całkowicie zaskoczona. Poprosiłam niektórych strażników, aby wyjaśnili mi, dlaczego tak wyglądają. Powiedziano mi, że to jest tylko zabawa. Niedługo opuściliśmy społeczność. Po prostu nie mogliśmy tam być.

Koniecznie przeczytaj: Hitler przeżył wojnę i ukrywał się w Kolumbii?! CIA ma takie informacje! Ujawniono sensacyjną notatkę i zdjęcie z… 1954 r. [FOTO]

Czytaj też: Morawiecki: „Trzeba nazwać tych zbrodniarzy. To nie byli naziści, kosmici nie wiadomo skąd. To byli Niemcy” [WIDEO]

Jak wiadomo z relacji innych studentów, tuż przy samym wejściu, które było pilnowane przez strażników z bronią, wręczano bilety z podobizną Adolfa Hitlera, zaś barmani stylizowani na SS-manów serwowali drinki takie jak: Auschwitz czy Krew i Honor.

Jeden z studentów współorganizujących imprezę próbował usilnie bronić wyboru takiego stylu imprezy, twierdząc iż to wydarzenie miało jedynie charakter humorystyczny i nie miało nic wspólnego z neo-nazistowskimi poglądami organizatorów imprezy.

W tej sprawie zabrał głos także rzecznik prasowy Unii Studenckiej w Trondheim, Dag Audun Kårtvedt, który przeprosił za ten incydent. Potwierdził również informacje, że studenci otrzymali zgodę na zorganizowanie wydarzenia o tematyce niepoprawnie politycznej, ale niewiadomym było, jak faktycznie ona będzie wyglądać. Poinformował również, że impreza została natychmiast przerwana, kiedy tylko zarząd dowiedział się o jej skandalicznym charakterze:

Oczywiście społeczność studencka nie ma nic wspólnego z nazizmem, a takie wydarzenie w żaden sposób nie odzwierciedla wartości społeczeństwa. Możemy tylko bardzo żałować tego, co się stało.

Co ciekawe impreza miała miejsce 11 listopada, a więc dokładnie wtedy, kiedy Polacy świętowali odzyskanie niepodległości. Jednak to nie o Norwegom zarzuca się teraz w zagranicznym mediach faszyzm, nawet mimo ich niechlubnej przeszłości.

Warto przeczytać: Sensacyjne odkrycie historyczne dokonane przez belgijskich uczonych. Afrykanie i Żydzi byli przodkami Adolfa Hitlera?

Podziel się