Szukaj

Skandal w szwajcarskiej armii. Żołnierze „heilowali” przed swastyką [FOTO]

31-01-2017 14:52
Żołnierze szwajcarskiej armii wykonują nazistowski salut Fot. Blick / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Sześciu szwajcarskich żołnierzy zostało sfotografowanych w czasie wykonywania hitlerowskiego pozdrowienia przed narysowaną na śniegu swastyką. W sprawie wojskowych wszczęto postępowanie dyscyplinarne.

Zdjęcie przedstawiające żołnierzy w czasie tzw. salutu rzymskiego przed swastyką zostało wysłane do redakcji gazety „SonntagsBlick”, która zdecydowała się na publikację. Żołnierzy udało się bardzo szybko zidentyfikować.

Sześciu wojskowych zostało zawieszonych. Rzecznik szwajcarskiej armii Walter Frick potwierdził agencji ATS, że w sprawie prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne, które ma wyjaśnić, czy zachowanie żołnierzy miało podtekst rasistowski. Gdyby im to udowodniono, groziłoby im nawet do trzech lat więzienia.

Koniecznie przeczytaj: Najpopularniejszy youtuber na świecie stracił kontrakt z Disney’em przez… „nazizm” i żarty o Żydach [WIDEO]

Czytaj też: Lewicowa aktywistka i weganka nie dostała szwajcarskiego paszportu, bo… jest zbyt irytująca

Martine Brunschwig Graf, przewodnicząca Federalnej Komisji przeciwko Rasizmowi, stwierdziła, że, zachowanie młodych wojskowych było „skandaliczne”, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że są oni żołnierzami.

Warto przeczytać: Ukraińcy „hajlowali” w obozie na Majdanku. Polski sąd wymierzył im karę niższą… niż sami proponowali

Podziel się