Szukaj

Austria: Ojciec nie mógł odwiedzić swojej ciężko chorej córki w szpitalu. Uniemożliwiła mu to... decyzja muzułmanki leżącej w tej samej sali

28-03-2018 13:33
Szpitalna sala z kilkoma łóżkami
Podziel się

Jak poinformował portal Voice of Europe, w jednym z austriackich szpitali uniemożliwiono ojcu przebywanie przy chorej córce. Wszystko z powodu jednej z pacjentek, radykalnej muzułmanki, która nie życzyła sobie, by wszedł do sali.

Jakiś czas temu do jednego z wiedeńskich szpitalu przywieziono na leczenie 23-letnią kobietę chorą na stwardnienie rozsiane. Jej stan jest na tyle poważny, że w każdej chwili może umrzeć, dlatego też rodzice chcieli czuwać przy jej łóżku.

Ku ich zaskoczeniu okazało się to niemożliwe, ponieważ ojcu pacjentki nie pozwolono na wejście do sali. Jak mu wyjaśniono, decyzja ta jest podyktowana tym, że przebywająca tam muzułmanka nie życzy sobie wizyt obcych mężczyzn.

Koniecznie przeczytaj: Szpital Alder Hey, w którym obecnie przebywa Alfie Evans, był zamieszany w ogromny skandal. Nielegalnie pobierano tam narządy dzieci

Czytaj też: Wojciech Cejrowski wystosował dramatyczny apel. „W Wielkiej Brytanii ma się odbyć egzekucja 2-letniego chłopca”. Dziecko reaguje na rodziców [foto+wideo]

Pozostali członkowie rodziny, którzy byli na miejscu zaczęli wówczas protestować przeciwko takiemu traktowaniu i niedługo potem zostali wyproszeni przez ochronę ze szpitala. 

Niedługo potem mężczyzna skomentował to zajście w trakcie rozmowy z dziennikiem „Kronen Zeitung”:

Byliśmy zszokowani, że radykalizm, w tym przypadku radykalizm religijny, decyduje, o tym, jak mamy zachowywać się w Wiedniu. On ma decydować, czy mogę odwiedzić moją córkę? Każda forma radykalizmu powinna być zwalczana, zwłaszcza takiego rodzaju.

Po tym incydencie rodzina złożyła oficjalną skargę do władz szpitala. W odpowiedzi dyrekcja placówki przeprosiła za takie potraktowanie i zapewniła, że sprawa ta zostanie dogłębnie zbadana i wyjaśniona.

 

Warto przeczytać: Szwedzka telewizja publiczna ogłosiła sukces polityki integracyjnej. „Po 16 latach przebywania w tym kraju, imigrantka poszła do pracy” [foto]

Podziel się