Szukaj

Arabia Saudyjska: Skandal na Konkursie Piękności Wielbłądów. Hodowcy nielegalnie upiększali swoje zwierzęta ... botoksem

25-01-2018 17:55
wielbłąd
Podziel się

Jak poinformował dziennik „The National” w Arabii Saudyjskiej, podczas tegorocznego Konkursu Piękności Wielbłądów doszło do dużego skandalu. Otóż oceniające uczestników jury wykryło, że aż 12 zwierząt zgłoszonych do rywalizacji było upiększanych botoksem. Zgodnie z regulaminem zdecydowano o ich natychmiastowej dyskwalifikacji.

Tradycyjnie już Konkurs Piękności Wielbłądów to jedno z najważniejszych wydarzeń odbywających się w ramach 28-dniowego Festiwalu Wielbłądów. Rywalizacja pomiędzy hodowcami jest bardzo zacięta. Wszystko dlatego, że organizatorzy niniejszej rywalizacji przygotowali potężną pulę nagród wynoszącą w sumie 57 mln dolarów. Nie może więc dziwić fakt, że właściciele zwierząt próbują różnymi, również nielegalnymi metodami upiększyć swoje zwierzęta.

Koniecznie przeczytaj: Udało się! W końcu mamy medal! Kamil Stoch wygrał konkurs w Pjongczang i został mistrzem olimpijskim [wideo]

Czytaj też: Zawody w Bischofshofen: służby obawiają się zamachu terrorystycznego. Wśród zabezpieczeń... betoniarki [FOTO]

Warto jednak zaznaczyć, że regulamin tego konkursu jest bardzo restrykcyjny. Karę dyskwalifikacji nakłada się nie tylko za wstrzykiwanie botoksu w wargi, ale również inne zabiegi upiększające jak golenie czy farbowanie sierści. Organizatorzy tego konkursu chcą bowiem, by w tych zawodach uczestniczyły jedynie w stu procentach naturalne osobniki.

Od ubiegłego roku niniejsza rywalizacja odbywa się na przedmieściach stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadu. W trakcie festiwalu licznie przybywający goście mogą zakupić różne interesujące pamiątki związane z wielbłądami. Inną atrakcją tego wydarzenia jest możliwość oglądania w specjalnym zoo najwyższych i najniższych wielbłądów. W okolicy znajduje się również muzeum, w którym wyeksponowano piaskowe rzeźby tych zwierząt.

Tegoroczne wydarzenia na Konrusie Piękności wielbłądów nie uszły uwadze internautów, którzy w swoim stylu skomentali tą rywalizację zwierząt:

Warto przeczytać: Skandal w berlińskim liceum. Muzułmańscy uczniowie zaatakowali żydowskiego rówieśnika. Krzyczeli, że „Hitler był dobry, bo zabijał Żydów”

Podziel się