Szukaj

Rada orzekła, że za gwałt trzeba odpłacić gwałtem. Za zbrodnię brata odpowiedziała siostra. Została zgwałcona na oczach wsi

28-07-2017 10:31
Przemoc względem kobiet, gwałt Fot. Daniela Brown / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

„Wyrok” publicznego gwałtu na młodej dziewczynie wydała rada niewielkiej wsi w Pakistanie. Miała to być kara na jej bracie, za wcześniejszy gwałt na 12-latce. Egzekucji dokonano na oczach całej wsi.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Raja Ram w Pakistanie.

Tamtejsza rada wiejska nakazała dokonanie gwałtu na nastolatce, jako odwet za gwałt, jakiego jej brat dopuścił się na innej dziewczynie. Wyrok został wykonany przez skarżącego w obecności rodzin i członków rady.

Koniecznie przeczytaj: Muzułmanie urządzili polowanie w centrum miasta. „Zwierzyną” byli biali chrześcijanie. „Dlaczego nie jesteś muzułmaninem?”

Czytaj też: Tak muzułmanie przejmują angielskie miasta. Wymowny napis w Birmingham to tylko jeden z wielu przykładów [FOTO]

Matki obu dziewczynek powiadomiły jednak policję. Pakistańskie sily bezpieczeństwa aresztowały 25 członków rady.

Jirga to rada wiejska, która zgodnie z tradycją jeszcze do niedawna miała kompetencje sądu na terenach wiejskich w Pakistanie. Do niedawna, ponieważ wydawane przez rady kontrowersyjne wyroki – dotyczące właśnie gwałtów odwetowych czy zabójstw honorowych – spowodowały, że rady zdelegalizowano.

Warto przeczytać: Szwedzki festiwal nie odbędzie się za rok. Powodem napaści seksualne i gwałt na 15-latce

Podziel się