Szukaj

Shakira odwołała swój koncert w Izraelu. Wszystko z powodu ostatnich posunięć tamtejszego rządu wobec Palestyńczyków

01-06-2018 15:05
Shakira Fot. Shakira / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Ostatnie duże napięcia pomiędzy izraelskim rządem i Palestyńczykami są bacznie obserwowane przez międzynarodową opinię publiczną. Sytuacją na Bliskim Wschodzie interesują się już nie tylko politycy i dziennikarze, ale również celebryci i artyści. Niedawno popularna kolumbijska piosenkarka Shakira podjęła decyzję o odwołaniu swojego koncertu, który miał odbyć się w Tel Awiwie 9 lipca. Wszystko z powodu okupacji paletyńskich terenów przez wojska izraelskie.

Agenci powiązani z organizacją BDS (Bojkot, Dezinwestycje i Sankcje) działający w Izraelu potwierdzili, że przedstawiciele Shakiry poinformowali ich o odowołaniu koncertu w Tel Awiwie pomimo tego, iż w ostatnich tygodniach sprzedano setki biletów.

W kampanii antyizraelskiej zorganizowanej przez BDS wzięły udział liczne instytucje palestyńskie, a także działacze z całego świata, głównie z Libanu (skąd pochodzi m.in. ojciec Shakiry), Jordanii, a także i innych krajów Bliskiego Wschodu.

Koniecznie przeczytaj: Hiszpania: Władze Walencji przyjęły uchwałę bojkotującą Izrael. Ich decyzja rozwścieczyła środowiska żydowskie

Czytaj też: Szantaż Izraela. Minister kultury odrzuca wszelkie negocjacje - Eurowizja 2019 albo w Jerozolimie, albo w ogóle

Ruch BDS, który regularnie manifestuje przeciwko normalizacji stosunków z Izraelem oraz krytykuje posunięcia jego władz, podkreślił, że ambasadorzy dobrej woli ONZ, tacy jak Shakira, mają „moralny obowiązek”, aby reagować na przypadki łamania praw człowieka, do których dochodzi m.in. w trakcie obecnego konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

Warto przeczytać: Syn byłego premiera Izraela oczernia Polaków: „Wolę Niemców od Polaków. Polacy są chorzy na antysemityzm. Zamordowali setki tysięcy Żydów”

Podziel się