Szukaj

Segregacja płci w muzułmańskiej szkole zszokowała szwedzki rząd [WIDEO]

05-04-2017 01:19
Flaga Szwecji
Podziel się

Premier Szwecji zareagował z oburzeniem, kiedy okazało się, że muzułmańska szkoła na przedmieściach Sztokholmu wdrożyła wśród małych dzieci zasady segregacji płci. Jak widać, tolerancja dla muzułmanów w liberalnej Szwecji jednak ma pewne granice.

Helena Gissen, reporterka szwedzkiej stacji TV4 ujawniła zachowanie pracowników muzułmańskiej szkoły Al-Azhar, którzy wprowadzili segregację według płci wśród uczniów w wieku 6-10 lat. Na nakręconym przez nią z ukrytej kamery materiale widać, że chłopcy wsiadając do autobusu szkolnego, wchodzą przednimi drzwiami, a dziewczynki tylnymi, tak aby nie siedzieć razem. Takie zachowanie powtarzało się za każdym razem, kiedy dziennikarka podjeżdżała pod placówkę, celem obserwacji autobusu szkolnego.

Koniecznie przeczytaj: Lewicowa propaganda w Szwecji. „Szwecja musi się stać rajem dla emigrantów” [WIDEO]

Czytaj też: Wypowiedź szwedzkiej minister pokazuje, dlaczego atak terrorystyczny był tylko kwestią czasu [WIDEO]

Komentatorzy zwrócili uwagę, że praktyki muzułmańskiej szkoły można porównać do segregacji rasowej, która obowiązywała w Stanach Zjednoczonych w połowie ubiegłego wieku. Wtedy czarni byli zmuszani do siadania z tyłu autobusu, a biali mogli zajmować miejsca z przodu.

Myślę, że to podłe. To nie są standardy szwedzkie – powiedział premier kraju Stefan Löfven. Wtórował mu minister edukacji Gustav Fridolin, który dodał, że takie praktyki są nie do zaakceptowania i muszą zostać ukrócone.

To dotyczy wszystkich szkół – dodał polityk.

Al-Azhar to zarządzana prywatnie, ale korzystająca z publicznych pieniędzy szkoła. Muzułmańska placówka wzbudziła już wcześniej kontrowersje, kiedy okazało się, że prowadzi dla dziewcząt i chłopców osobne zajęcia z wychowania fizycznego i pływania.

Dodajmy, że socjaldemokratyczny liberalny szwedzki rząd opisuje siebie jako… „feministyczny”, podkreślając co chwila, że równość mężczyzn i kobiet ma dla niego kluczowe znaczenie.

Takie deklaracje jednak śmieszą, kiedy podsumuje się politykę szwedzkiego rządu względem muzułmanów, zwłaszcza radykalnych, w ciągu ostatnich lat. Jako przykład można podać to, co się obecnie dzieje na przedmieściach wielu szwedzkich miast, które praktycznie są poza kontrolą policji czy jakichkolwiek służb. Muzułmanie zaprowadzają tam swoje porządki, za nic mając prawa kobiet, które przymuszane są do przestrzegania zasad moralności zgodnej z wytycznymi islamu – i to niezależnie od tego, czy są muzułmankami, czy nie.

Wideo można obejrzeć tutaj.

Warto przeczytać: „Czy islam zagraża Europie?”. Absurdalna odpowiedź „kulturoznawczyni” i genialna riposta prowadzącego [WIDEO]

Podziel się