Szukaj

Szef niemieckiego MSW o imigrantach: „Gdybym nie był ministrem, wyszedłbym na ulicę protestować”

06-09-2018 19:12
Horst Seehofer Fot. Michael Lucen / Wikimedia / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Federalny minister spraw wewnętrznych oraz przewodniczący CSU ( Unii Chrześcijańsko-Społecznej), Horst Seehoffer podczas wywiadu dla „Rheinische Post” stwierdził, że masowa migracja jest „matką wszystkich problemów w Niemczech”. Co więcej, powiedział, że gdyby nie to, iż jest członkiem obecnego rządu, z pewnością wyszedłby protestować wraz z innymi obywatelami.

Horst Seehoffer w rozmowie z „Rheinische Post” zapewnił, że rozumie oburzenie obywateli związane z niedawnym morderstwem w Chemnitz. Jak dodał, sam wyszedłby protestować, jednak ze względu na pełnioną w rządzie funkcję nie może tego zrobić:

Gdybym nie był ministrem, wyszedłbym na ulice jako obywatel, ale oczywiście nie z radykałami.

Seehofer zaznaczył jednocześnie, że nie powinno się tolerować również zachowania osób, które wykonują nazistowskie gesty i prowokują zamieszki:

Koniecznie przeczytaj: Starcie Angeli Merkel z ministrem spraw wewnętrznych. Mężczyzna nie chce w Niemczech islamu, kanclerz uważa, że przyjmowanie imigrantów to powód do dumy

Czytaj też: „Islam nie pasuje do Niemiec”. Nowy minister spraw zagranicznych ma inną wizję kraju od Angeli Merkel. Chce zaostrzenia polityki wobec imigrantów

Musi być zerowa tolerancja wobec tych, którzy wykorzystują te incydenty do podżegania do przemocy, a nawet użycia siły, w tym przeciwko policji.

W trakcie rozmowy polityk stanowczo podkreślił, że to masowa migracja jest główną przyczyną politycznych problemów w Niemczech:

Imigracja jest matką wszystkich problemów politycznych, które ogarniają nasz kraj.

Polityk stwierdził ponadto, że wiele osób zaczyna łączyć swoje obawy społeczne z kwestią migracji. Jak dodał, jeżeli rządząca koalicja nie naprawi polityki migracyjnej, to z pewnością straci na swojej popularności.

Szef niemieckiego MSW skrytykował również planowaną ustawę imigracyjną, wedle której państwo będzie zapewniać „uchodźcom” miejsca pracy i perspektywy rozwoju:

Kto ubiega się o azyl i otrzymuje prawo pobytu, ma prawo do pracy. Kto z kolei ubiega się o azyl i go nie otrzyma, musi opuścić kraj. Tej zasady nie chcemy zmieniać.

Warto przeczytać: Niemcy: powstał kontrowersyjny projekt ustawy inwigilacyjnej. Rząd będzie miał ułatwiony dostęp do każdego urządzenia cyfrowego

Podziel się