Szukaj

Martin Schulz znowu zaatakował Polskę i nadział się na celną ripostę

25-06-2017 22:39
Martin Schulz, SPD Fot. Thasunke Witko / twitter / screen Twitter
Podziel się

Niemiecki polityk powiedział, że „problemem Europy” są rządy w Warszawie i Budapeszcie. Węgierski minister jednym zdaniem obnażył intencje kandydata na kanclerza Niemiec.

Ubiegający się o najwyższe stanowisko w Niemczech Martin Schulz podczas zjazdu swojej parti SPD w Dortmundzie zaatakował Angelę Merkel za bierność wobec rządów Polski i Węgier.

Europa ma nowe problemy. Są w niej rządy, które kwestionują tolerancję i otwartość na świat – na przykład rząd w Budapeszcie, rząd Viktora Orbana, twórcy pojęcia „nieliberalna demokracja”, cokolwiek miałoby to oznaczać. Albo rząd w Warszawie, którego pierwszą czynnością urzędową było zakwestionowanie niezależności Trybunału Konstytucyjnego i atak na wolność mediów - powiedział Schulz.

Koniecznie przeczytaj: Martin Schulz znowu atakuje Polskę. Chce kar finansowych

Czytaj też: Amerykanie znowu zachwyceni Polską! Te zestawienia zrobiły prawdziwą furorę w Internecie [FOTO]

Jego wypowiedź dosadnie skomentował węgierski minister spraw zagranicznych.

Kandydat SPD na kanclerza Niemiec Martin Schulz powinien raczej się zająć własną partią, po jej trzykrotnej klęsce w wyborach lokalnych – powiedział agencji MTI Peter Szijjarto.

Węgierski minister już wcześniej krytycznie wypowiadał się o postawie Martina Schulza.

Jako szef Parlamentu Europejskiego nie uczynił nic przeciwko nielegalnej imigracji, która niesie ze sobą terroryzm, i także teraz jego celem nie jest ochrona Europejczyków, a Viktora Orbana potępia wyłącznie, by uzyskać korzyści w niemieckiej polityce wewnętrznej – mówił w styczniu br.

Warto przeczytać: Niemcy: Imigrant gwałcił, a policjantka… uznała to za żart

Podziel się