Szukaj

Krótka scena pokazuje rzeczywistą pozycję w Europie Donalda Tuska [WIDEO]

24-06-2017 13:51
Donald Tusk i Jean-Claude Juncker Fot. Dominika Cosic / twitter / screen Twitter
Podziel się

Internauci szeroko komentują zachowanie Donalda Tuska podczas wczorajszej konferencji prasowej. I przypominają, że to już kolejny przykład prawdziwej pozycji byłego premiera Polski w strukturach unijnych.

Podczas konferencji prasowej sprawiający wrażenie niedysponowanego Jean-Claude Juncker miał kłopoty z założeniem marynarki. Z pomocą przewodniczącemu Komisji Europejskiej pospieszył Donald Tusk.

W Internecie zawrzało. Większość komentarzy odwołuje się do określenia „Król Europy”, jakim po wyborze na przewodniczącego Rady Europejskiej ochrzciło Tuska jego środowisko polityczne oraz liberalne media.

Internauci przypominają, że to nie pierwsza w ostatnich tygodniach sytuacja, w której Donald Tusk pozwala przewodniczącemu KE na lekceważące zachowanie względem siebie. Już podczas niedawnej wizyty w Brukseli prezydenta USA Donalda Trumpa Juncker pozwolił sobie na ostentacyjne wyrażenie lekceważenia wobec przewodniczącego RE, i to w obecności mediów. Pisaliśmy o tym tutaj: Jean-Claude Juncker publicznie zadrwił z Donalda Tuska w czasie spotkania z Donaldem Trumpem...

Koniecznie przeczytaj: Jean-Claude Juncker publicznie zadrwił z Donalda Tuska w czasie spotkania z Donaldem Trumpem [WIDEO]

Czytaj też: Donald Tusk spotkał się z Andrzejem Dudą. Obaj zmierzyli się wzrokiem [FOTO]

W większości internetowych komentarzy do sceny z konferencji przebija jednak poczucie zażenowania i smutek z powodu „pomiatania” Polakiem w Europie.

Warto przeczytać: Juncker zaatakował eurodeputowanych. Tajani próbował oponować

Podziel się