Szukaj

Saudyjski historyk tłumaczy, dlaczego kobiety nie powinny jeździć samochodem [WIDEO]

22-03-2017 00:59
Saudyjski historyk tłumaczy, dlaczego kobiety nie powinny jeździć samochodem Fot. Malgorzata Koraszewska / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Arabia Saudyjska to jedyny kraj na świecie, w którym zabrania się kobietom prowadzenia samochodu. Zakaz tłumaczony jest przez władze i muzułmańskich duchownych na wiele różnych sposobów.

W czasie telewizyjnego wywiadu na antenie Rotana Khalijiya TV historyk dr Saleh Al-Saadoon wyjaśniał rzekome przyczyny obowiązywania zakazu prowadzenia samochodu przez kobiety. Według Saudyjczyka, jeżeli kobieta uda się samotnie w długą podróż, istnieje prawdopodobieństwo, że zostanie zgwałcona.

Jeżeli w środku drogi kobiecie zepsuje się auto, to co się z nią stanie? - pytał Al-Saadoon.

Dziennikarka prowadząca rozmowę zauważyła, że kobiety we wszystkich innych miejscach na świecie prowadzą auta. W odpowiedzi usłyszała, że te kobiety nie przejmują się tym, że zostaną zgwałcone.

Koniecznie przeczytaj: Śmiech i niedowierzanie. Tak wygląda posiedzenie Rady Kobiet w Arabii Saudyjskiej [FOTO]

Czytaj też: Przerażający sposób traktowania kobiety w islamie. Polki naprawdę mają czego zazdrościć muzułmankom? [WIDEO+18]

Jak to się nie przejmują? - zaprotestowała oburzona dziennikarka.

Nie ma to dla nich większego znaczenia. Dla nas jest to kwestia społeczna i religijna – przekonywał historyk.

Al-Saadoon w dalszej części swojej wypowiedzi stwierdził, że kobiety w Arabii Saudyjskiej traktowane są jak „królowe”, ponieważ, to mężczyźni muszą ich wszędzie wozić.

Dziennikarka zapytała gościa, że skoro dowodzi, że kobiety mogą zostać zgwałcone w czasie samotnej podróży, to czy nie obawia się, że to samo może spotkać je ze strony ich szofera.

Historyk w odpowiedzi podał „błyskotliwą” propozycję rozwiązania tego problemu.

Można sprowadz za granicy damskich szoferów, aby wozili nasze żony – powiedział.

Dziennikarka w tym momencie nie wytrzymała i roześmiała się.

Warto przeczytać: Saudyjczycy pokazują, jak powinno się traktować imigrantów. Zdecydowali o deportacji 40 tysięcy Pakistańczyków [WIDEO]

Podziel się