Szukaj

Polak popełnił samobójstwo w ośrodku deportacyjnym w Wielkiej Brytanii

16-01-2017 12:58
Morton Hall - ośrodek deportacyjny w Wielkiej Brytanii Fot. ukhomeoffice / wikimedia.org / CC BY 2.0
Podziel się

27-letni Polak przebywający w ośrodku dla imigrantów w Morton Hall w hrabstwie Lincolnshire 11 stycznia (w środę) popełnił samobójstwo. W tym samym dniu urodziło się jego dziecko. Mężczyźnie odmówiono wcześniej wydania przepustki.

Polak jeszcze przed Bożym Narodzeniem starał się o zgodę na warunkowe opuszczenie ośrodka ze względu na sytuacją rodziną. Jego narzeczona była w zaawansowanej ciąży. Kobieta nie mogła przyjść na rozprawę z powodu stanu zdrowia. Sąd odmówił wydania przepustki. Niedługo potem 27-latek popełnił samobójstwo. Według nieoficjalnych informacji, mężczyzna powiesił się. W tym samym dniu urodziło się jego dziecko.

Koniecznie przeczytaj: 10 lat więzienia dla Brytyjczyka, który zepchnął Polaka na tory w metrze [WIDEO]

Czytaj też: Austria: 50-letnia chrześcijanka została zaatakowana nożem przez imigranta z Afganistanu w ośrodku dla uchodźców. Miała dużo szczęścia. Uratował ją… zimowy płaszcz

W czasie śledztwa ustalono, że Polak miał poważne problemy natury psychicznej. Osoby przebywające w ośrodku opisały go jako spokojną, cichą osobę, która nie stwarzała żadnych problemów. Według relacji „spędzał czas oglądając telewizję, grając w gry i ćwicząc na siłowni”. Mężczyzna nie popełnił żadnych przestępstw. W ośrodku deportacyjnym czekał na możliwość powrotu do narzeczonej i dziecka.

Możemy potwierdzić, że 27-letni mężczyzna, który został znaleziony martwy w dniu 11 stycznia to Polak. Nasze myśli są z jego rodziną. Policja została poinformowana o tym wydarzeniu, pełne niezależne dochodzenie będzie prowadzone przez Prisons and Probation Ombudsman – powiedział mediom rzecznik Home Office.

Ośrodek IRC Morton Hall w Swinderby to jedno z sześciu takich miejsc w Wielkiej Brytanii. Umieszczane są tam osoby, które według Home Office mają niewyjaśnioną sytuację dotyczącą statusu pobytowego.

Samobójstwo Polaka to drugie takie tragiczne zdarzenie w ośrodku Morton Hall w ciągu ostatnich kilku tygodni. Wcześniej, 6 grudnia, 49-letni mężczyzna został znaleziony martwy w swoim pokoju.

Warto przeczytać: 41-letni Polak zamordowany w Wielkiej Brytanii. Najprawdopodobniej został skatowany…

Podziel się