Szukaj

Sąd w Wielkiej Brytanii skazał na więzienie mężczyznę, którzy rzucał bekonem w muzułmanki [WIDEO]

02-07-2017 14:07
Brytyjczyk rzuca bekonem w muzułmanki Fot. London Bulletin / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Na Zachodzie „rasistowskie ataki motywowane nienawiścią” karane są bardzo surowo. Angielski sąd nie okazał zrozumienia dla mężczyzny, który zaatakował dwie muzułmanki idące ulicą… bekonem.

Do zdarzenia doszło 8 czerwca w Enfield (jednej z 32 dzielnic Wielkiego Londynu). Na nagraniu, które trafiło do sieci, widać, jak Alex Chivers podchodzi do dwóch muzułmańskich kobiet – matki z córką, a następnie rzuca w stronę młodszej z nich bekonem. 36-letni Brytyjczyk nazwał ją również „dzi**ą ISIS”. Zaatakowana muzułmanka od razu zgłosiła sprawę na policję.

Mężczyzna dla ukrycia swojej tożsamości założył kask i narciarskie google, jednak policji udało się go szybko odnaleźć. Nagranie, które zarejestrował jego kolega, posłużyło jako dowód w sprawie.

Koniecznie przeczytaj: Uczestnik manifestacji KOD skazany za handel kobietami

Czytaj też: Polski kierowca zaatakowany. Brytyjczyk wpadł w szał [WIDEO]

Sąd skazał Brytyjczyka na 38 tygodni więzienia – 26 za napaść i 12 za naruszenie porządku publicznego. 36-latek musi również zapłacić grzywną w wysokości 115 funtów (ok. 560 złotych).

Reakcja brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości była szybka i bezlitosna. Zastanawia tylko, dlaczego równie surowo na Zachodzie nie są traktowani muzułmańscy imigranci, który często dopuszczają się o wiele poważniejszych wykroczeń niż rzucanie w ludzi jedzeniem.

Warto przeczytać: Muzułmanie urządzili polowanie w centrum miasta. „Zwierzyną” byli biali chrześcijanie. „Dlaczego nie jesteś muzułmaninem?”

Podziel się