Szukaj

Sąd znowu poparł transseksualistów! W USA mogą sikać, gdzie chcą! Zwłaszcza w szkołach

23-09-2016 18:19
Męska toaleta z pisuarami
Podziel się

Kolejny wyrok w Stanach Zjednoczonych, który ucieszy środowiska LGBTI. Sąd federalny nakazał władzom szkoły w Kenosha (w stanie Wisconsin) pozwolić 16-letniej uczennicy, która uważa się za chłopca, korzystać z męskiej toalety.

Transseksualista Ash Whitaker w bardzo młodym wieku stwierdził, że czuje się chłopcem, mimo że urodził się jako dziewczynka. Szkoła kazała mu korzystać z damskiej lub z wydzielonej, prywatnej toalety. Nie spodobało się to jednak Transseksualnemu Centrum Prawnemu, które w lipcu br. wniosło do sądu pozew w imieniu ucznia. Teraz Ash może korzystać z takiej toalety, z jakiej chce.

W ostatnim czasie w Stanach Zjednoczonych walka o prawo do korzystania przez transseksualistów z toalet według ich osobistych upodobań toczy się od dawna. Kolejne stany zmuszane są do wprowadzania zmian prawnych w tym zakresie.

Koniecznie przeczytaj: PiS wspiera promocję środowiska LGBTI! Środowiska konserwatywne oburzone

Czytaj też: IPN ustala tożsamość ofiar mordu z lat 40. i 50. w Białymstoku oraz Bielsku Podlaskim. Zbrodni dokonywali Niemcy, Sowieci i funkcjonariusze UB

Parę miesięcy temu gubernator Karoliny Północnej, Pat McCrory próbował przeciwstawić się postępowej polityce i ogłosił, że w jego stanie toalety dla osób transseksualistów pozostaną zamknięte. Rząd federalny szybko nakazał mu wycofać się z takiego zakazu, a federalne resorty związane z oświatą zapowiedziały „pełne poszanowanie praw osób transseksualnych i ich ochronę przed dyskryminacją i molestowaniem”.

Niedługo potem administracja Baracka Obamy nałożyła na szkoły obowiązek udostępniania transseksualnym uczniom toalet według ich osobistych preferencji, a nie według biologicznej płci. Szkoły muszą teraz dostosować się do odczuć ucznia i udostępnić mu taką toaletę, jaką chce, nawet jeżeli wywoła to zakłopotanie u innych uczniów.

Warto przeczytać: Polscy żołnierze dostaną nowe nieśmiertelniki. Znajdą się na nich: imię, nazwisko, PESEL, grupa krwi oraz... wyznanie

Podziel się