Szukaj

Tragedia w Rzymie. Podczas meczu Ligi Mistrzów zawaliły się ruchome schody. Kilkadziesiąt osób rannych [foto+wideo]

24-10-2018 12:37
Zawalenie się ruchomych schodów, Rzym Fot. BNO News / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Blisko 30 osób zostało poszkodowanych w wyniku zawalenia się ruchomych schodów na stacji metra w centrum Rzymu. Prawie wszyscy ranni to rosyjscy kibice, którzy przyjechali do Włoch na mecz CSKA Moskwa z AS Roma w ramach Ligi Mistrzów.

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek wieczorem na stacji Repubblica, położona na tej samej linii co Stadion Olimpijski, gdzie miał się odbyć mecz LM.

Koniecznie przeczytaj: Skandaliczny gest Rosjanina po meczu Ligi Mistrzów. Pokazał Polakom środkowy palec [foto+wideo]

Czytaj też: Liga Narodów: Polska remisuje z Portugalią 1:1. Rzut karny wykorzystał Arkadiusz Milik [wideo]

Straż pożarna podała, że przyczyną zawalenia się schodów było zachowanie pijanych kibiców, którzy zaczęli po nich skakać. W momencie wypadku na schodach znajdowało się około 80 osób. Ponad godzinę trwało wydobywanie rannych.

7 osób wyniesiono na noszach, ich stan jest ciężki. Stan 5 osób jest średnio ciężki, a 18 wyszło ze stacji o własnych siłach z niewielkimi obrażeniami

- poinformował przedstawiciel ambasady rosyjskiej we Włoszech.

Jeden z mężczyzn przeszedł amputację nogi. Wielu innych osób ma połamane nogi.

Stacja metra Repubblica po wypadku została zamknięta po wypadku.

Agencja Ansa podała, że w chwili, gdy doszło do tragedii w metrze, w pobliżu Stadionu Olimpijskiego pobili się kibice rzymskiego i moskiewskiego klubu. Jeden Rosjanin został ugodzony nożem. Ranne zostały także dwie inne osoby.

Warto przeczytać: Feministki protestowały pod Sejmem, domagając się „swobody reprodukcyjnej”. Przyszło kilka osób [wideo]

Podziel się