Szukaj

Rząd Szwecji wydaje chrześcijan na pewną śmierć. Nawrócona z islamu Iranka ma zostać deportowana do swego kraju. Czy uratują ją Węgrzy? [WIDEO]

19-01-2018 15:19
Nawrócona Iranka Fot. CBN News / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Irańska aktorka Aideen Strandsson nawróciła się na chrześcijaństwo i przybyła do Szwecji, gdzie przyjęła chrzest i nowe nazwisko. Teraz władze szwedzkie chcą ją deportować do Iranu na pewną śmierć.

Jak podaje chrześcijańska telewizja CBN – Christian Broadcasting Network, irańska aktorka Aideen Strandsson (telewizja nie podaje jej irańskiego imienia i nazwiska, a jedynie te, które przybrała w Szwecji) nawróciła się z szyickiego islamu na chrześcijaństwo pod wpływem snu, w którym przyśnił się jej Jezus Chrystus. W 2014 roku przybyła do Szwecji, przyjęła chrzest oraz zmieniła imię i nazwisko na szwedzkie.

Koniecznie przeczytaj: Afrykański biskup konwertował na islam i przekształcił kościół w meczet. Kuriozalny powód zmiany wiary [WIDEO]

Czytaj też: Ryzykowali życiem, aby porzucić islam i przejść na katolicyzm. Teraz zadali papieżowi niewygodne pytanie

Obecnie władze szwedzkie chcą ją deportować do Iranu, gdzie za porzucenie islamu na rzecz chrześcijaństwa prawie na pewno zostanie skazana na śmierć i stracona. Powodem jest to, że przybyła do Szwecji nielegalnie. Nie ratuje jej nawet to, że chce pracować, jest doskonale wykształcona i otrzymuje liczne propozycje pracy, w tym od koncernu Ericsson. Jednocześnie tysiące nielegalnie przybywających do Szwecji muzułmanów są chętnie przyjmowane i nie grozi im deportacja, nawet gdy popełniają ciężkie przestępstwa. Widocznie dla szwedzkich władz najcięższym przestępstwem jest nawrócenie na chrześcijaństwo.

Pojawiła się jednak szansa na uratowanie Aideen Strandsson. Azylu chcą jej udzielić Węgry. Powstaje jednak pytanie, czy Szwedzi pozwolą jej się tam udać, czy też przemocą odeślą ją do Iranu na pewną śmierć.  

Warto przeczytać: „The Guardian” w swoim prognostycznym artykule szkaluje Polskę i Węgry. „Wkrótce mogą stać się pierwszymi państwami zbójeckimi UE”

Podziel się