Szukaj

Rumunia: zlikwidowano naraz ponad setkę opłat i podatków, w tym abonament RTV

31-10-2016 17:59
Flaga Rumunii zatwierdzona na fasadzie budynku Fot. meaduva / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

We wtorek izba niższa rumuńskiego parlamentu zdecydowała o likwidacji 102 podatków i opłat administracyjnych, w tym abonamentu radiowo-telewizyjnego. Bez wątpienia decyzja polityków związana jest ze zbliżającymi się wyborami.

Rumuńska Izba Deputowanych podczas jednego głosowania naraz uchyliła ponad 100 podatków ściąganych na rzecz państwa. Wśród najważniejszych opłat, które zostały zlikwidowane, wymienia się abonament RTV (do tej pory doliczany był do rachunków za prąd) oraz opłatę środowiskową, którą obywatele tego kraju ponosili przy zakupie używanego samochodu.

Z inicjatywą uchylenia 102 podatków wyszła na początku października Partia Socjaldemokratyczna. Lider ugrupowania, Liviu Dragnea tak na Facebooku argumentował zgłoszony pomysł:

Koniecznie przeczytaj: Polska reprezentacja świętuje po meczu z Rumunią [WIDEO]

Czytaj też: Zamieszki w Bukareszcie przed meczem Rumunia – Polska. Bójka między kibicami Legii Warszawa i Wisły Kraków [WIDEO]

Podatki te oznaczają stracony czas i pieniądze wszystkich Rumunów. Chcemy, aby więcej obywateli znalazło się w klasie średniej i dlatego tego musimy wyeliminować biurokrację. Zamiast skandali, oferujemy projekty. Podczas, gdy rząd Ciolosa mówi o likwidacji biurokracji, nasza partia oferuje konkretne rozwiązania i likwiduje bezużyteczne opłaty, które dręczyły Rumunów.

Warto przeczytać: Węgrzy odpowiedzieli Polakom! Pozdrowili ich w czasie meczu z Andorą! Skandowali „Polska, Polska” [WIDEO]

Podziel się