Szukaj

Znana modelka wezwała mieszkańców Berlina, aby protestowali pod polską ambasadą [FOTO]

22-07-2017 00:06
Rubik kolaż
Podziel się

Anja Rubik, która aktualnie przebywa w Berlinie, na swoim Facebooku wystosowała apel. Znana polska modelka, angażując się w obecną sytuację polityczną, zaczęła zachęcać mieszkańców niemieckiej stolicy, aby okazali swoje „wsparcie”.

Modelka, po „wyjaśnieniu” zawiłości aktualnych wydarzeń politycznych, zaczęła rozpisywać się na temat rzekomo tragicznej sytuacji naszego kraju, który „stacza się w ramiona skrajnie prawicowego, nacjonalistycznego i autorytarnego reżimu”.

Każdy, kto stanie na drodze klerykalnego, agresywnego reżimu, będzie w tym starciu bez szans. To straszna wiadomość dla milionów polskich kobiet, a także mniejszości seksualnych, religijnych czy narodowych. To zamach na polską kulturę i wolne media. To zabicie wolności w narodzie, który tak wiele poświęcił, by ją odzyskać – napisała Rubik.

Koniecznie przeczytaj: Rubik protestowała pod polską ambasadą w Berlinie. Udzieliła wywiadu niemieckiemu dziennikowi. „Trzeba dmuchać na gorące” [WIDEO]

Czytaj też: Andrzej Duda zawetował ustawy o SN i KRS. Co oznacza decyzja prezydenta? Opozycja nie odwołuje protestów [WIDEO]

Modelka w swojej odezwie poprosiła o bratnią pomoc, zachęcając mieszkańców Berlina do protestowania pod polską ambasadą.

Pod wpisem Rubik pojawiło się wiele negatywnych komentarzy. Najbardziej popularny z nich zyskał aż 1,8 tys. polubień.

Twitter także okazał się bezlitosny.

Warto przeczytać: Rzepliński nawet nie ukrywa prawdziwego celu protestów. Jednym zdaniem zdradził wszystko [WIDEO]

Podziel się