Szukaj

Skandal! Rosyjska telewizja swoim nagłówkiem sugeruje, że oprawa Legii była… nazistowska [FOTO]

05-08-2017 18:30
RT oprawa Legii Fot. RT / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Patriotyczna oprawa Legii związana z Powstaniem Warszawskim odbiła się szerokim echem na całym świecie. Przypominanie o niemieckich zbrodniach dla wielu okazało się nie być na rękę, jednak rosyjska telewizja RT jednym nagłówkiem przebiła chyba wszystko.

RT (kiedyś „Russia Today”) to wielojęzyczna, mająca ogólnoświatowy zasięg telewizja, która została założona przez rosyjski rząd. Na anglojęzycznej wersji portalu RT ukazał się tekst informujący o wszczęciu przez federację UEFA postępowania przeciwko Legii Warszawa za ostatnią oprawę meczu w ramach eliminacji do Ligii Mistrzów.

Fani mistrza polski rozwinęli oprawę z wizerunkiem nazistowskiej, umundurowanej postaci trzymającej pistolet przy głowie płaczącego dziecka na tle flagi polskiej z rokiem 1994 – czytamy w tekście.

Koniecznie przeczytaj: Rosyjskie media sfałszowały zdjęcie ze szczytu G20 [FOTO]

Czytaj też: Warto było! Akcja kibiców Legii to wielki sukces. Wystarczy spojrzeć na… wyniki wyszukiwarki Google [FOTO]

I choć w samym artykule nie ma nic nadzwyczajnego i rosyjski portal podaje głównie suche fakty związane ze sprawą, to uwagę przykuwa tytuł tekstu, który ciężko określić inaczej niż jako zmanipulowany.

UEFA ukarze polski klub za nazistowski baner podczas meczu Ligi Mistrzów – czytamy na portalu rt.com. Ten sam tekst widnieje na twitterowym koncie rosyjskiego medium.

Zabieg RT ciężko uznać za przypadkowy dobór słów. Tytuł w tekstach prasowych odgrywa kolosalne znaczenie, zwłaszcza że czytelnicy szybko przeglądający aktualności często zapamiętują tylko sam nagłówek.

Warto przeczytać: Tomasz Lis po zobaczeniu oprawy Legii dosłownie zalał sieć wpisami. Reakcja Niemców jest także wymowna [FOTO]

Podziel się