Szukaj

Pojawiło się nagranie, na którym widać, jak rozpędzona ciężarówka wjeżdża w tłum ludzi na jarmarku w Berlinie [WIDEO]

23-12-2016 10:31
Rozpędzona ciężarówka wjeżdża w tłum ludzi w Berlinie Fot. CBS News / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Na filmie, który został zarejestrowany przez kamerę samochodową, widać, jak rozpędzona ciężarówka wjeżdża w dużą szybkością w tłum ludzi odwiedzających jarmark świąteczny.

Nagranie pochodzi od kierowcy taksówki, który w momencie zamachu przejeżdżał w pobliżu Kościoła Pamięci, przed którym postawiono świąteczne stragany.

W czasie poniedziałkowego zamachu zginęło 12 osób, ponad 50 zostało rannych. Ofiar mogło być znacznie więcej, ale dzięki interwencji polskiego kierowcy, który zmienił kierunek jazdy pojazdu, ciężarówka po chwili skręciła ostro w bok i zatrzymała się.

Podejrzany o dokonanie ataku jest Tunezyjczyk Anis Amri. Z ciężarówce zostały znalezione należące do niego dokumenty i odciski palców. Media donoszą, że terrorysta znalazł schronienie w pobliskim meczenie, uchwyciły to kamery monitoringu: Uchodźca po dokonaniu zamachu znalazł schronienie w berlińskim meczecie – oto zdjęcia [foto].

Koniecznie przeczytaj: Ciężarówka z zamachu w Berlinie… eksponatem w muzeum?

Czytaj też: Posłowie okupujący Sejm wydali „oświadczenie” ws. zamachu w Berlinie [WIDEO]

W sieci pojawiło się także „video selfie”, na którym widać podejrzanego:

Warto przeczytać: „To była osoba typu Polak” Zadziwiające słowa, które padły w relacji z zamachu w Berlinie w stacji TVN24 [WIDEO]

Podziel się