Szukaj

To nagranie obiegło sieć. Donald Tusk śmieje się z żartu Andrzeja Dudy [wideo]

26-09-2018 11:13
Andrzej Duda, Donald Tusk Fot. Magda Sakowska / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Wydawać mogłoby się, że wywodzący się z PiS Andrzej Duda i były polityk PO Donald Tusk to dwaj zaciekli wrogowie. Tymczasem krótkie nagranie zarejestrowane na szczycie ONZ pokazuje prywatną rozmowę obu polityków przebiegającą w wyjątkowo pozytywnej atmosferze.

Andrzej Duda oraz Donald Tusk uczestniczyli wczoraj w spotkaniu w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, poświęconym przyjęciu deklaracji „Action for Peacekeeping”. Obaj politycy oczekując na swoją kolej do wygłoszenia wystąpień, umilali sobie czas wspólną pogawędką.

Na filmie widać, jak szef Rady Europejskiej śmieje się w najlepsze ze słów polskiego prezydenta. Rozmowa przebiega zdecydowanie w przyjaznym tonie i nie widać, aby któryś z polityków miał problem z koniecznością przebywania w tym samym pomieszczeniu.

Koniecznie przeczytaj: O czym rozmawiali Andrzej Duda i Donald Tusk? Zapytano o to eksperta od czytania z ruchu warg [wideo]

Czytaj też: Z czego śmiali się Andrzej Duda i Donald Tusk? Prezydent żartował z... Bronisława Komorowskiego [wideo]

Film zamieściła na Twitterze korespondentka Polsatu w USA Magda Sakowska

Rozmowa musiała być miła. Miny zadowolone

- skomentowała dziennikarka.

Jak widać politycy nie specjalnie przejmują się głosem elektoratu, który ze strony PiS uważa Tuska za zdrajcę narodu, który powinien „siedzieć”, a ze strony PO/KOD przekonuje, że Duda musi zostać postawiony przed Trybunał Stanu za łamanie Konstytucji.

Pod nagraniem pojawiło się mnóstwo komentarzy internautów:

Warto przeczytać: Donald Tusk publicznie rugał sekratarza generalnego KE. Junkcer szybko pokazał mu miejsce w szeregu [wideo]

Podziel się