Szukaj

Holandia: policja zyskała nietypowe uprawnienia. Polski europarlamentarzysta komentuje: „W Sowietach tak bywało tylko w czasach skrajnego bolszewizmu”

09-01-2018 12:00
Holenderska policja Fot. Mingo Hagen / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Jak informuje portal PolsatNews.pl, funkcjonariusze policji z Rotterdamu będą zobowiązani do konfiskowania luksusowych przedmiotów młodym ludziom, o ile tylko pojawi się podejrzenie, że pozyskali je w nielegalny sposób.

Nowe przepisy prawne przewidują rekwirowane drogich i markowych ubrań lub urządzeń elektronicznych. Niniejsze rozwiązania są wspólną propozycją opracowaną przez tamtejsze organy ścigania. Wiadomo, że to prokuratura będzie dokładnie określać, co i w jakim przypadku zostanie poddane konfiskacie.

Holenderski Rzecznik Praw Obywatelskich, Anne Mieke Zwaneveld, uznała za zasadne to, że służby chcą pokazać, iż przestępstwo nigdy nie przynosi korzyści. Jednak według jej opinii, zapowiadane działania policji „idą zdecydowanie zbyt daleko”. Wiadomo bowiem, że samo posiadanie drogich dóbr nie jest żadnym dowodem wskazującym na popełnienie przestępstwa.

Koniecznie przeczytaj: Polscy dziennikarze krytykują nowe rozwiązania prawne w Niemczech. „To drastyczna forma naruszenia wolności słowa i ekspresji” [FOTO]

Czytaj też: Zakaz sprzedaży alkoholu po 22.00: Ostre starcie wiceprezesa partii Wolność i dyrektora Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych [WIDEO]

Do tych kontrowersyjnych rozwiązań odniósł się już polski europarlamentarzysta Janusz Korwin-Mikke. Ocenił je jako przepisy charakterystyczne dla skrajnego bolszewizmu panującego w sowieckiej Rosji. Także internauci komentujący to nowe prawo, ocenili je bardzo krytycznie i wprost nazwali absurdalnym.

Warto przeczytać: Holandia: Absurdalna decyzja urzędników imigracyjnych. Orzekli że rodowity Holender, który powrócił do kraju jest ... nielegalnym imigrantem

Podziel się