Szukaj

Rosyjska firma oskarżona o antysemityzm. Lody „Ubogi Żyd” weszły na rynek z jeszcze bardziej kontrowersyjnym hasłem reklamowym

12-03-2018 18:09
lody Ubogi Żyd
Podziel się

Rosyjska firma „Sławica” po raz kolejny wywołała międzynarodowy skandal. Wszystko za sprawą najnowszego produktu – lodów „Ubogi Żyd”. Kampania reklamowa doprowadziła do licznych oskarżeń o antysemityzm.

Jak podaje portal dzienniknarodowy.pl najnowszy produkt firmy „Sławica” wywołał oburzenie wśród społeczności żydowskiej. Poza prześmiewcza nazwą „Ubogi Żyd”, kontrowersyjne było również hasło reklamowe: „Spróbuj tego smakołyku – okazuje się, że wcale nie jest taki biedny”. Do tego opakowanie przypominało izraelską flagę.

Leonid Sztajnberg, lider społeczności żydowskiej w mieście Nabierieżnyje Czełny w wywiadzie dla strony Tatr-inform.ru powiedział:

Koniecznie przeczytaj: Szokujące słowa ambasador Izraela w rocznicę Marca ’68: „Wiem, jak w Polsce łatwo obudzić i przywołać wszystkie antysemickie demony”

Czytaj też: Ambasador Anna Azari opowiedziała o nastrojach panujących wśród jej rodaków. „Obywatele Izraela wciąż dopytują, czy mogą bezpiecznie przyjeżdżać do Polski”

Przede wszystkim, gdzie widzieli tego biednego Żyda? Po drugie, kto pozwolił im urazić uczucia narodowe?

Dodatkowo Sztajberg zaznaczył, że rozważa pozwanie fabryki. Już teraz prokuratura miejska w Krasnojarsku wszczęła dochodzenie w sprawie nazwy lodów oraz użycia flagi narodowej jako opakowania dla produktu.

Firma „Sławica” już wcześniej miała problemy z prawem. W 2016 roku na rynek zostały wypuszczone lody czekoladowe „Obamka”. Po licznych oskarżeniach o rasizm, wycofano je z produkcji.

 

Warto przeczytać: Wyjątkowo mocne słowa Kornela Morawieckiego ws. udziału Żydów w Holocauście: „Żydzi sami szli do getta, Niemcy ich nie zaganiali”

Podziel się