Szukaj

Rosjanie staranowali ukraiński okręt na Morzu Azowskim. Jest nagranie: „Uderz w niego”, „dawaj, k***a!” [wideo]

26-11-2018 14:00
Atak Rosjan na ukraińskie statki Fot. Arsen Avakov / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W sieci opublikowano nagranie z niebezpiecznego incydentu, do jakiego doszło w okolicy Cieśniny Kerczeńskiej, łączącej Morze Czarne z Morzem Azowskim. Rosyjskie służby graniczne staranowały ukraiński holownik „Jany Kapu” i przejęły jeszcze dwa inne okręty - informuje RMF FM.

W niedzielę trzy ukraińskie jednostki płynące do Mariopolu - holownik wojskowy oraz dwa kutry artyleryjskie, zostały zablokowane i przejęte przez rosyjskie okręty. Do zdarzenia doszło pod Mostem Krymskim nad Cieśniną Kerczeńską. Ukraińska marynarka potwierdziła atak, informując, że ich jednostki zostały ostrzelane, a jeden ze statków staranowany. Rannych miało zostać sześciu żołnierzy, w tych dwóch ciężko. Rosjanie twierdzą, że to ukraińska marynarka naruszyła ich wody terytorialne i informują o trzech rannych marynarzach.

Koniecznie przeczytaj: Zamach na polskich obywateli na morzu? MON wdraża specjalne procedury po ostrzeżeniu z Moskwy

Czytaj też: Rosja: niedługo ruszą testy międzykontynentalnej rakiety balistycznej ,,RS-28 Sarmat” [WIDEO]

Nagranie z ataku na holownik zostało zarejestrowane prawdopodobnie przez członka rosyjskiej załogi. Na filmie słychać wydawane po rosyjsku polecenia, m.in. „uderz w niego”, „weź go z prawej”, „lewo na burt”, „dawaj, k***a!”, „dobrze!”.

Film opublikował minister spraw wewnętrznych Ukrainy, który stwierdził, że naganie będzie dowodem dla międzynarodowych sądów. Arsen Avakov dodał, że oczekuje na reakcję „zaprzyjaźnionych państw”.

Warto przeczytać: Rosjanie kpią z Polaków i wyprawy na K2. „Polacy potrzebują co najmniej dwóch okien pogodowych lub jednego Denisa Urubkę” [foto]

Podziel się