Szukaj

Rosja: niedługo ruszą testy międzykontynentalnej rakiety balistycznej ,,RS-28 Sarmat” [WIDEO]

25-10-2017 21:27
Władimir Putin Fot. MARIAJONER / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Według doniesień dziennikarzy ,,The Times”, Rosja przygotowuje się do przeprowadzenia testów nowej międzynarodowej rakiety balistycznej. Mowa tu o niezwykle groźnej broni znanej na Zachodzie pod nazwą ,,Satan-2”. Jak twierdzą sami Rosjanie pocisk ten jest w stanie przebić się przez wszystkie obecne systemy obronne.

Dotychczasowe testy opóźniane były ze względu na problemy konstrukcyjne, jednak teraz, jak twierdzą rosyjskie media, już pod koniec tego roku dojdzie do prób rakiety na kosmodromie „Plesieck” w północno-zachodniej Rosji.

Rosyjskie media podały również informację odnoszącą się do samych parametrów technicznych, które z pewnością mogą budzić duży niepokój. Rakieta ta waży około 100 ton, ma zasięg 10 tys. kilometrów i jest w stanie transportować 16 głowic. Jak twierdzą Rosjanie broń ta byłaby w stanie zniszczyć obszar wielkości Francji.

Koniecznie przeczytaj: Putin parsknął śmiechem. Minister chciał zwiększyć eksport wieprzowiny do… muzułmańskiego kraju [WIDEO]

Czytaj też: Donald Tusk chce powołania armii UE już w tym roku. Do czego ma posłużyć unijne wojsko?

Oficjalnie rakieta ma zostać włączona do arsenału bojowego już za 2 lata, kiedy to zostanie rozmieszczona w wojskowych bazach na Syberii. Ma ona zastąpić poprzedni model rakiety będący na wyposażeniu armii już od ponad 40 lat.

Jak deklarują sami Rosjanie broń ta ma wyłącznie charakter defensywny i ma jedynie odstraszać potencjalnych agresorów. Pomimo tych zapewnień, rakieta ta będzie budziła spore obawy wśród innych państw.

Warto przeczytać: Świetliste kule na syberyjskim niebie. Rosyjscy internauci piszą o lądowaniu UFO. Jaka jest prawda? [WIDEO]

Podziel się