Szukaj

Rosja: Muzułmanka, która chodziła po ulicy z odciętą głową 4-letniego dziecka, nie trafi do więzienia

25-11-2016 13:43
Zakrwawiony nóż Fot. Maarten Van Damme / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Sąd uznał, że Gulczechra Bobokułowa, pochodząca z Uzbekistanu muzułmanka, która zabiła 4-letnie dziecko, jest chora psychicznie, dlatego nie trafi do więzienia. Kobieta twierdziła, że popełniła zbrodnię, bo tak „kazał jej Allah”.

Makabryczna zbrodnia, którą popełniono kilka miesięcy temu w Moskwie wstrząsnęła całą Rosją. 29 lutego media podały, że w pobliżu stacji metra w centrum stolicy pojawiła się ubrany w czarny hidżab kobieta, który trzymała w ręku odciętą głowę dziecka. Według świadków, muzułmanka miała krzyczeć „Allah Akbar” i „Jestem terrorystką”. Gulczechra Bobokułowa w czasie procesu przyznała się do zamordowania chorej na porażenie mózgowe 4-letniej dziewczynki, którą się opiekowała jako niania. Udusiła dziecko, po czym odcięła mu głowę. Mieszkanie, w którym dokonała zbrodni, podpaliła.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy: Imigrant zabił chłopca kopnięciem w głowę. Teraz został uniewinniony

Czytaj też: Piłkarz postrzelony w głowę przez policję z broni gładkolufowej. Chciał uspokoić kibiców [WIDEO]

Muzułmanka zeznała też, że zamordowała podopieczną, bo tak kazał jej zrobić Allah. Później zmieniła zdanie i stwierdziła, że „zabiła w zemście za rosyjską operację wojskową w Syrii”.

Po przeprowadzeniu badań psychiatrycznych Bobokułowa została uznana za niepoczytalną. Ma udać się na przymusowe leczenie psychiatryczne. Według informacji podawanych prze rosyjskich dziennikarzy, kobieta cierpi na schizofrenię.

Warto przeczytać: „Zero tolerancji dla tych sku***ynów z ajfonami w rękach”. Były reprezentant Polski chce delegalizacji islamu

Podziel się