Szukaj

Lider niemieckiej Partii Zielonych Robert Habeck o swoich rodakach. „Nie ma narodu niemieckiego. To nazistowska koncepcja”

16-05-2018 11:04
Robert Habeck
Podziel się

Lider partii Związek 90/Zieloni, Robert Habeck podczas wywiadu dla internetowego kanału Informr otwarcie zaprzeczył koncepcji istnienia narodu niemieckiego. Co więcej, otwarcie powiedział, że jest to idea „nazistowska”. Na jego absurdalne stwierdzenie stanowczo odpowiedział m.in. Jörg Meuthen, przewodniczący Alternatywy dla Niemiec.

Podczas wywiadu Robert Habeck został zapytany o zarzuty zdrady narodu niemieckiego przez lewicę. Wówczas niespodziewanie odpowiedział:

To nazistowska koncepcja. Nie ma narodu, w konsekwencji nie może być jego zdrady. To zarzut wynikający z gniewu, który może być naprawdę dzielący, dyskryminujący i szkodliwy.

Te absurdalne słowa lidera Partii Zielonych sprowokowały bardzo stanowczą odpowiedź ze strony przewodniczącego Alternatywy dla Niemiec (AfD) i posła do Parlamentu Europejskiego, Jörga Meuthena:

Koniecznie przeczytaj: Idiotyczny pomysł nastolatki – dziewczyna wepchnęła swoją koleżankę dla żartu pod autobus. Refleksja przyszła dopiero po chwili [wideo]

Czytaj też: Dwóch Żydów w jarmułkach zostało napadniętych w Berlinie w biały dzień. Napastnicy krzyczeli po arabsku. Jeden z nich użył do ataku paska [wideo]

Oczywiście Niemcy istnieją, tak jak Włosi, Hiszpanie, Francuzi i Turcy (…) Partia Zielonych jeszcze nie osiągnęła swego destrukcyjnego celu, jakim jest zniesienie granic. Nasi ludzie przeżyli gorsze ideologie i nie musieli się obawiać, że pseudo-intelektualny islamofil jest snobem wobec narodu niemieckiego.

Partia Zielonych, której przewodniczy Robert Habeck, powstała w latach 80. XX ubiegłego wieku. Jej działacze początkowo angażowali się w walkę z zanieczyszczeniem środowiska oraz energią jądrową. Zajmowali się również próbami osłabiania wpływów Brukseli i promowali prawa zwierząt oraz mniejszości seksualnych. Co ciekawe, przez kilka lat proponowali także, by zalegalizowano „dobrowolne” stosunki płciowe między dorosłymi a dziećmi. 

Warto przeczytać: Władze ośrodka dla uchodźców w Alkmaar chcą nauczyć imigrantów dbania o czystość pomieszczeń sanitarnych. Nerwowe reakcje lokatorów

Podziel się