Szukaj

Nivea zmuszona do usunięcia „rasistowskiej” reklamy ze słowem „biały” [FOTO]

06-04-2017 11:55
Reklama dezodorantu Nivea Fot. HayleyZorEl / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Po fali krytyki i internetowego hejtu firma Nivea zdecydowała się usunąć z Facebooka reklamę dezodorantu, w której pojawiło się nawiązanie do bieli. Hasło kampanii zostało uznane za rasistowskie.

Na zdjęciu promującym produkt pokazana była odwrócona tyłem kobieta ubrana w biały szlafrok. Niżej umieszczono napis „Biel to czystość" (ang. „White is purity”). I właśnie te trzy słowa wywołało wściekłość lewicy i „antyrasistowskich” środowisk. Wielu oburzało się również na to, że reklama umieszczona została na stronach, które adresowane były do internautów z Bliskiego Wschodu.

W odpowiedzi firma wycofała reklamę i wydała oświadczenie z przeprosinami za „zwodniczą” reklamę:

Koniecznie przeczytaj: Spot, który wywołał oburzenie całej europejskiej lewicy i oskarżenia o rasizm. „Bądź dumny z tego, że jesteś biały” [WIDEO]

Czytaj też: Zdumiewająca reklama w „GW”. Modlitewnik za „jedyne” 1500 zł [FOTO]

Dotarły do nas głosy obawy dotyczące dyskryminacji etnicznej w związku z reklamą dezodorantu Nivea Black & White na stronach bliskowschodniego Facebooka.

Bardzo nam przykro, jeśli ktoś poczuł się urażony tą specyficzną wiadomością. Kiedy tylko zdaliśmy sobie sprawę z tego, jak bardzo może on być zwodniczy, post natychmiast został wycofany – czytamy w komunikacie firmy.

Warto przeczytać: Dlaczego Donald Trump nie podał ręki Angeli Merkel? Biały Dom odpowiada

Podziel się