Szukaj

Skandaliczna reakcja widzów arabskiej telewizji na zamach w Rosji [FOTO]

03-04-2017 17:32
Reakcja widzów Al Jazeery na zamach w Petersburgu Fot. Paul Joseph Watson‏ / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Rosyjska prokuratura potwierdziła, że dzisiejszy wybuch w metrze w Petersburgu to zamach terrorystyczny. Podobnie jak po ataku w Londynie i tym razem widzowie arabskiej telewizji zareagowali w oburzający sposób.

Jak pisaliśmy wcześniej, o godz. 14.30 czasu lokalnego doszło w Petersburgu do tragicznego w skutkach wybuchu w metrze. Według nowych informacji między stacjami Siennaja Płoszczad i Technołogiczeskij Institut miała miejsce jedna eksplozja (wcześniej mówiono o dwóch), w wyniku której śmierć poniosło 10 osób, a 47 jest rannych. Drugi, odnaleziony przez służby ładunek jest rozbrajany.

W mediach pojawiły się również zdjęcia z monitoringu metra, na którym widoczny ma być sprawca zamachu.

Koniecznie przeczytaj: PILNE! Dwa wybuchy w metrze w Petersburgu. 10 osób nie żyje, wiele rannych. Prawdopodobny zamach [FOTO+WIDEO]

Czytaj też: Rosjanin chciał się zemścić za zamach w Petersburgu. Spalił więc wioskę

I tym razem zastanawia reakcja środowisk muzułmańskich. Al Jazeera umieściła na swoim koncie na Facebooku transmisję live z informacją o zamachu w Petersburgu. Widzowie arabskiej telewizji, w większości muzułmanie, zareagowali w podobny sposób jak po ataku dokonanym przez islamistę w Londynie – posypały się więc „lajki” i „zadowolone buźki”.

Tutaj komentarze ucieszonych atakiem Arabów:

Wcześniej uwagę zwróciło również zachowanie tego mężczyzny, który postanowił… zrobić sobie „selfie” na miejscu zamachu.

Warto przeczytać: Zatrzymano domniemanego organizatora zamachu w Petersburgu. Rosyjska telewizja pokazała akcję służb [WIDEO]

Podziel się