Szukaj

Jak muzułmanie reagują na zamach w Londynie? Widzowie arabskiej telewizji są... zachwyceni! [FOTO]

22-03-2017 23:15
Reakcja widziów Al Jazeera na zamach w Londynie Fot. Cristina Cersei / Twitter / screen Twitter
Podziel się

O dzisiejszym ataku w Londynie informowało większość światowych mediów. Jak się okazuje, nie we wszystkich krajach tragiczny w skutkach zamach uważany jest za coś, z czego należałoby się smucić.

Po tym jak na profilu arabskiej telewizji Al Jazeera podano informację o zamachu w Londynie, pod opublikowanym postem masowo zaczęły się pojawiać „uśmieszki”, „lajki”, a nawet serduszka. Wiadomość o ataku terrorystycznym, w którym zginęły co najmniej 4 osoby, a 20 zostało rannych ma już ponad 3 tys. polubień. Zdecydowana większość widzów Al Jazeery to muzułmanie.

Koniecznie przeczytaj: PILNE! Zamach w Londynie przed parlamentem! Są ofiary [WIDEO + FOTO]

Czytaj też: Posłanka Nowoczesnej o zamachu w Londynie: to dobra „okazja”, by straszyć uchodźcami [WIDEO]

W sieci masowo zaczęto także udostępniać poniższe zdjęcie. Widać na nim muzułmańską kobietę, która przechodzi obok miejsca zamachu, wpatrując się w swój telefon. W tym czasie za jej plecami zrozpaczeni ludzie pochylają się nad leżącą na ziemi ofiarą ataku.

W tym kontekście można przypomnieć zdjęcie, które stanowiło wymowny komentarz do zamachu w Berlinie. W czasie gdy przerażony niemiecki reporter relacjonował tragedię, za jego plecami stał uśmiechający się imigrant o bliskowschodnim typie urody: Zdjęcie, które obiegło Internet po zamachu w Berlinie [FOTO].

Warto przeczytać: Wpadka prezenterki BBC w czasie relacji na żywo z zamachu w Londynie. Wykonała niezwykle niefortunny gest [WIDEO]

Podziel się