Szukaj

Zdjęcia z reakcją Korwin-Mikkego na ukaranie go w Europarlamencie [FOTO]

14-03-2017 21:43
Janusz Korwin-Mikke w Sejmie Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Janusz Korwin-Mikke został ukarany przez przewodniczącego Europarlamentu za swoją wypowiedź na temat kobiet. Zdjęcia, na których widać, jak na tą decyzję zareagował polityk, umieścił w sieci hiszpański internauta.

Jak podawało dzisiaj radio ZET, prezes partii Wolność został zawieszony na 10 dni w prawach europarlamentarzysty, stracił na 30 dni prawo do pobierania dziennej, wynoszącej 370 euro, diety poselskiej, a także otrzymał zakaz występowania w imieniu Europarlamentu.

Przewodniczący PE Antonio Tajani stwierdził, że „kara jest adekwatna do przewinienia”.

Nie będę tolerował takiego zachowania, w szczególności jeśli chodzi o kogoś, od kogo oczekuje się wypełniania swoich obowiązków jako przedstawiciel narodów Europy z należytą godnością. Obrażając wszystkie kobiety, eurodeputowany pokazał pogardę dla naszych podstawowych wartości – oświadczył Tajani.

Koniecznie przeczytaj: Janusz Korwin-Mikke odpowiada socjalistce z Hiszpanii

Czytaj też: Janusz Korwin-Mikke w „Skandalistach”. Ostre starcie z Joanną Seneszyn [WIDEO]

Korwin-Mikke, sądząc po zdjęciach opublikowanych na Twitterze przez hiszpańskiego użytkownika portalu, Javiera Pola, nie wydawał się zbyt zdruzgotany otrzymaną karą. Polityk uśmiechał się i bił brawo. Oczywiście jego zachowanie jeszcze bardziej zdenerwowało nieprzychylne mu osoby. Autor tweeta pod zdjęciami polskiego eurodeputowanego zamieścił komentarz:

Pogardliwy uśmiech i oklaski polskiego nazisty – napisał hiszpański internauta.

Warto przeczytać: Janusz Korwin-Mikke z okazji Dnia Kobiet wręcza kwiaty Joannie Scheuring-Wielgus [WIDEO]

Podziel się