Szukaj

Nowe informacje ws. tragicznej śmierci Tomasza Mackiewicza. Opublikowano raport z wyprawy na Nanga Parbat

10-10-2018 17:28
Tomasz Mackiewicz Fot. Tomek Czapkins Mackiewicz / Facebook
Podziel się

„American Alpinie Journal” opublikował raport dotyczący wspinaczki Elisabeth Revol i Tomasza Mackiewicza na Nanga Parbat. Zawarto w nim m.in. nowe, nieznane dotąd informacje na temat śmierci polskiego alpinisty.

W raporcie potwierdzono, że wyprawa Polaka i Francuzki zakończyła się zdobyciem szczytu:

Chwilę po zachodzie słońca 25 stycznia 2018 roku Mackiewicz (Polska) i Revol (Francja) osiągnęli szczyt Nanga Parbat (8125 m n.p.m.). To było drugie zimowe wejście na ten szczyt w historii.

Autorzy sprawozdania ujawnili również nieznane dotąd informacje na temat złego stanu zdrowia Tomasza Mackiewicza:

Mackiewicz przed drogą powrotną ze szczytu zażył cztery tabletki deksametazonu i wydawało się, że to poprawiło na chwilę jego ciężki stan. Para zeszła na wysokość 7280 m n.p.m., ale w tym miejscu Polak był już całkowicie wyczerpany.

Koniecznie przeczytaj: Tomasz Komenda ujawnił, na co przeznaczy pieniądze z odszkodowania. „Miałem taką pracę, zanim trafiłem do więzienia”

Czytaj też: Dominika Wielowieyska „reformuje” Kościół. Internet się śmieje. Nie wytrzymał nawet… Tomasz Lis

Deksametazon to bardzo silny lek, który ma za zadanie niwelować skutki choroby wysokościowej.

Dotychczas wiadomo było, iż Elizabeth Revol próbowała wstrzyknąć lek, ale złamała się igła, więc podała mu tabletkę. W raporcie czytamy, że Polak zażył w sumie cztery pastylki:

Okazuje się, że tych tabletek było cztery. (...) Mackiewicz był całkowicie wyczerpany, miał obrzęk płuc, poważne odmrożenia i nie był w stanie już dalej się poruszać.

Warto przeczytać: Zatrzymano nowego podejrzanego o dokonanie zbrodni, za którą niesłusznie został skazany Tomasz Komenda

Podziel się