Szukaj

Raport o nadużywaniu alkoholu na świecie. Polacy i Rosjanie poza trzydziestką

16-05-2019 20:34
Wznoszony toast, alkohol
Podziel się

Jak wynika z raportu Global Drugs Survey na temat nadużywania alkoholu, najczęściej upijają się mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Co zaskakujące, w zestawieniu odległe miejsca zajęły takie kraje jak Czechy, Niemcy, Rosja oraz Polska.

Raport przygotowano w oparciu o ankietę, którą przeprowadzoną na ponad 120 tys. osobach. Wynika z niego, że Brytyjczycy upijają się średnio 51,1 razy w ciągu roku, czyli niemal raz w tygodniu.  

Na drugim miejscu znaleźli się Amerykanie (50,3), na kolejnym Kanadyjczycy (47,9) a poza podium Australijczycy (47,4). Piątą pozycję w badaniu zajęli Duńczycy (41,7). Za nimi zaś uplasowali się mieszkańcy Indii (41), Irlandii (40,7) oraz Meksyku (38,2). Zaskakiwać mogą 9. miejsce Czechów (36,8), dopiero 27. Niemców (21,5) oraz odległe pozycje Polaków i Rosjan, którzy znaleźli się poza pierwszą trzydziestką.

Koniecznie przeczytaj: Zakaz sprzedaży alkoholu po 22.00: Ostre starcie wiceprezesa partii Wolność i dyrektora Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych [WIDEO]

Czytaj też: Nowe informacje ws. tragicznej śmierci Tomasza Mackiewicza. Opublikowano raport z wyprawy na Nanga Parbat

Eksperci zwracają uwagę, że nawyki Brytyjczyków zmieniły się w ciągu dekady. 10 lat temu upijali się oni jeszcze częściej. Ocenia się, że spadek liczby upić to efekt osiągnięcia dorosłości prze tzw. millenialsów, którzy rzadziej zaglądają do kieliszka.

Warto przeczytać: W tych krajach pije się najwięcej alkoholu. Ranking 2017. Polska na wysokiej pozycji. Rosja... za nami [FOTO]

Podziel się