Szukaj

Radykalny imam, który zapowiadał wprowadzenie prawa szariatu w Polsce wychodzi na wolność. „Wciąż jest niebezpieczny” [wideo]

12-09-2018 20:04
Anjem Choudary Fot. TheExpressOnline / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Jak poinformował „The Times”, w październiku br. opuści więzienie radykalny imam Anjem Choudary, który odsiadywał wyrok za zachęcanie muzułmanów do walki dla Państwa Islamskiego. Stanie się tak, pomimo tego, iż brytyjski wiceminister sprawiedliwości do spraw więziennictwa ostrzegał, że mężczyzna wciąż jest niebezpieczny. Co ciekawe, islamista zapowiadał niegdyś m.in. wprowadzenie prawa szariatu w Polsce.

51-letni imam wyjdzie na wolność po odbyciu połowy kary, czyli po 2,5 latach więzienia. W 2016 roku został skazany nad podstawie ustawy o terroryzmie, którą przyjęto w 2000 r. Islamski duchowny był m.in. adwokatem oraz udzielał się jako rzecznik prasowy Islam4UK.

„The Times” podał, że radykalny islamista opuści więzienie, pomimo ostrzeżeń wiceministra sprawiedliwości do spraw więziennictwa Rory'ego Stewarta, który powiedział w parlamencie, że Anjem Choudary wciąż „ma bardzo szkodliwy i destabilizujący wpływ na wiele osób”.

Koniecznie przeczytaj: W Warszawie trwa Wielka Defilada Niepodległości. Oglądaj transmisję na żywo [foto+wideo live]

Czytaj też: Wielka rzeź bocianów podróżujących do Afryki. Wiele z nich nie dotrze do celu

Polityk ten jednocześnie zapewnił, że brytyjskie służby będą czujnie obserwować działania islamisty, by w razie potrzeby zapobiec jego nawoływaniu do przemocy i nienawiści.

Jakiś czas temu imam Anjem Choudary wypowiedział się również na temat wprowadzenia prawa szariatu w Polsce. Podczas wywiadu dla telewizji TVN stwierdził, że w naszym kraju zastąpi ono obecną liberalną demokrację:

Pewnego dnia prawo szariatu zostanie wprowadzone także w Polsce, bo wierzymy, że należy usunąć wszystkie opresyjne reżimy. Jeśli rządzi wami ktoś inny niż Allah, to jest to forma ucisku. Dzięki naszej polityce i ten wasz reżim zostanie usunięty, a ludzie będą szczęśliwsi. W Polsce macie rządy liberalnej demokracji, a w tym nie ma żadnych mocnych, trwałych wzorców. Wszystko wynika u Was z rozdziału państwa od Allaha.

Warto przeczytać: Czołowi politycy PO drwią z... historycznych grup rekonstrukcyjnych. Miażdżące odpowiedzi internautów [foto]

Podziel się