Szukaj

Żydowski duchowny domaga się wyrzucenia chrześcijan z Ziemi Świętej. „To wampiry, które chcą wysysać żydowską krew”

29-12-2016 00:54
Ben-Zion Gopstein
Podziel się

19 grudnia izraelska organizacja zajmująca się walką o prawa religijne złożyła zawiadomienie na policji w związku z działalnością rabina Ben-Zion Gopstein. Przywódca radykalnego ugrupowania Lehava nawoływał do wypędzenia z Ziemi Świętej wszystkich chrześcijan, który nazwał „wampirami”.

Radykalny rabin wezwał władze Izraela, aby te zakazały obchodów Bożego Narodzenia i wydaliły z kraju wszystkich chrześcijan. Gopstein w opublikowanym w Internecie tekście stwierdził, że nie czuje się „duchowo bezpiecznie”, kiedy w Izraelu działa „odwieczny, śmiertelny wróg”, którym według niego jest chrześcijański Kościół.

Żydowskiemu duchownemu nie podoba się działalność chrześcijan, gdyż według niego nawracanie na tą wiarę równoważne jest... mordowaniu Żydów. Kierując się taką logiką, Gopstein porównał chrześcijan do wampirów, twierdząc, że „wysysają oni żydowską krew”.

Koniecznie przeczytaj: Palestyńczycy ostrzegają Donalda Trumpa w związku z przeniesieniem ambasady do Jerozolimy

Czytaj też: Wyznaczono nowego ambasadora Izraela w Polsce. Anna Azari odchodzi. „Już dawno powinna zostać odwołana” [foto]

Organizacja kierowana przez Gopsteina protestowała między innymi w ubiegłym miesiącu w czasie chrześcijańskiego wydarzenia w Jerozolimie, przekonując, że takie akcje są „morderstwem” dla żydowskich dusz.

Pół roku temu z kolei rabin wzywał do palenia chrześcijańskich kościołów. W wyniku pokrętnych tłumaczeń, m.in. Gopstein twierdził, że cytował żydowskiego filozofa Majmonidesa, udało mu się wtedy uniknąć jakiejkolwiek odpowiedzialności karnej.

Według szacunków 160 tys. mieszkańców Izraela to chrześcijanie, co stanowi 2% wszystkich obywateli tego kraju.

Warto przeczytać: Festiwal antysyjonizmu w Nowym Jorku. Według muzułmanów to Żydzi są terrorystami [WIDEO]

Podziel się