Szukaj

Wybitny psycholog obalił feministyczne mity na temat dyskryminacji. Lewicowej dziennikarce zabrakło argumentów [wideo pl]

05-04-2018 14:48
Psycholog i dziennikarka Fot. Channel 4 News / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Jordan Paterson, znany kanadyjski psycholog kliniczny, w rozmowie z dziennikarką Cathy Newman metodycznie obala feministyczne mity na temat dyskryminacji kobiet w pracy i płacy.

Kanadyjski uczony Jordan Paterson jest w świecie współczesnej psychologii postacią powszechnie rozpoznawalną. W przeszłości był związany z różnymi uczelniami zarówno kanadyjskimi jak i amerykańskimi. Przez lata wykładał na prestiżowym Uniwersytecie Harvarda. Obecnie jest od wielu lat profesorem Uniwersytetu Toronckiego. Jest też autorem licznych książek i artykułów.

W styczniu bieżącego roku udzielił wywiadu znanej brytyjskiej dziennikarce Cathy Newman. Wywiad ten ukazał się w brytyjskiej telewizji Channel4. Głównym jego tematem była rzekoma dyskryminacja kobiet w pracy i płacy w dzisiejszych społeczeństwach zachodnich.

Koniecznie przeczytaj: To jest właśnie feminizm? Niezwykle wulgarny atak Gretkowskiej w polskim „Vogue”: „Kościół trzyma Polskę za jaja i z palcem w c**ie”

Czytaj też: Magdalena Cielecka krytycznie o #MeToo i… wyjątkowo szczerze o przyjmowaniu ról w zamian za seks: „Jak chciałam zostać, zostawałam”

Dziennikarka uporczywie powtarzała feministyczne mity o dziewięcioprocentowej różnicy w płacy między kobietami i mężczyznami i zaledwie siedmioprocentowej reprezentacji kobiet w gronie prezesów największych brytyjskich firm. Naukowiec cierpliwie tłumaczył, że różnice te, choć niewątpliwie występujące nie są przejawem dyskryminacji, gdyż nie wynikają z samej tylko płci, ale z wielu różnych czynników. Na przykład twierdzenie o różnicy płac za taką samą pracę jest mitem, nie da się bowiem jednoznacznie ocenić, czy dana praca jest w rzeczywistości taka sama. Ogólnie cały wywiad jest zderzeniem lewicowych uprzedzeń z jednej strony a naukową rzetelnością z drugiej.  

Warto przeczytać: Internautka zaatakowała Ewę Chodakowską po jej słowach na temat Alfiego Evansa. Trenerka nie wytrzymała. Ostra odpowiedź: „Zamilcz!” [foto]

Podziel się