Szukaj

Żal patrzeć. Tak wyglądała „interwencja” kobiecego patrolu. Przestępca o mało nie ukradł radiowozu! [wideo]

02-11-2018 10:06
Złodziej chciał ukraść radiowóz Fot. Sussex Police / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Kolejne już nagranie udowadnia, że równouprawnienie kobiet w służbach mundurowych nie koniecznie się sprawdza. W Horsham w Wielkiej Brytanii złodziej o mało nie ukradł radiowozu dwóm policjantkom.

29-letni Owen Smith napadł na Tesco, kradnąc papierosy alkohol i gotówkę. Kiedy uciekał, przypadkowo natrafił na policyjny kobiecy patrol, który właśnie podjechał pod sklep. Widać biegnącego złodzieja, policjantki włączyły wsteczny bieg i usiłowały wyjechać z parkingu.

Na filmie widać, że to przestępca goni funkcjonariuszki, a nie odwrotnie. Kiedy radiowóz zatrzymuje się, zamaskowany mężczyzna otwiera drzwi i wyrzuca z samochodu siedzącą za kierownicą policjantkę. Druga z kobiet wysiada i chce pomóc koleżance, wtedy jednak złodziej dostaje się do środka i zaczyna odjeżdżać.

Koniecznie przeczytaj: Atak na Syrię przeprowadzony – USA, Wielka Brytania i Francja dokonały ataku rakietowego. Niepokojące oświadczenie Donalda Tuska [wideo+foto]

Czytaj też: Pomimo zawartej z Wielką Brytanią umowy Francuzi z premedytacją pozwalali imigrantom przeprawiać się przez kanał La Manche

Na szczęście w tym momencie interweniują przechodnie, którzy rzucają się na przestępcę i pomagają go zatrzymać. Wkrótce dołącza także wezwany do zdarzenia patrol policji. Gdyby nie pomoc mężczyzn, „akcja” funkcjonariuszek zakończyłaby się kompletną kompromitacją.

Choć lokalna policja chwali „bohaterską” postawę policjantek, to w sieci nie brakuje komentarzy gorzkich komentarzy.

Nigdy nie wysyłaj kobiety, aby wykonywała męską robotę! To właśnie się dzieje, kiedy wmówisz kobietom, że jest równouprawnienie, mimo iż nie mają nawet w połowie tyle fizycznej siły co przeciętny mężczyzna. Tym właśnie stał się feminizm. Ostatecznie i tak mężczyźni ratowali kobiety.

Uciekając przed złodziejem nie była wystarczającą inteligentna, aby zablokować drzwi w radiowozie. Inna sprawa, że to ona powinna gonić przestępcę, a nie przed nim uciekać. Na tym polega praca policji. Co za kpina!

- komentuje jeden z internautów pod filmem.

Dobrze, że jej nie zgwałcił

- dodaje drugi.

Kobiety w policji to świetny pomysł. Na pewno sprawdzą się równie dobrze w armii

- ocenia ironicznie internauta z Polski.

W tym kontekście można przypomnieć również niedawną interwencję niemieckich policjantek przeciwko imigrantowi. Efekt był bardzo podobny: Dwie policjantki zostały wezwane do agresywnego imigranta. Miały szczęście, że ktoś im pomógł [wideo]

Warto przeczytać: Stłuczka radiowozu w Warszawie to nic. Tak niemiecka policja „chroniła” Donalda Trumpa. Istna parodia! [WIDEO]

Podziel się