Szukaj

Przerażające statystyki ze Szwecji. Ujawniono, że prawie wszystkie gwałty zbiorowe są dziełem imigrantów

14-06-2018 08:49
Szwecja Fot. Stefan Lins / flikcr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Jak podaje szwedzki dziennik „Expressen”, istnieje duża nadreprezentacja imigrantów wśród sprawców gwałtów zbiorowych. Na 43 oskarżonych 42 było imigrantami lub dziećmi imigrantów.

„Expressen” opublikował raport dotyczący procesów sądowych w sprawach gwałtów zbiorowych dotyczący lat 2016-2017 w Szwecji. W tym czasie osądzono 43 sprawców takich przestępstw. Spośród nich 32 było imigrantami, a dalszych dziesięciu miało rodziców imigrantów. Jedynie w jednym przypadku rodzice sprawcy urodzili się w Szwecji.

Również inne dane z tego raportu są przerażające. 13 sprawców w momencie popełnienia przestępstwa nie miało ukończonych 18 lat. Jedna trzecia osób z tego grona była już wcześniej skazana za inne przestępstwa.

Koniecznie przeczytaj: Imigranci w Niemczech „celebrują” mundial. Demolka w centrum miasta i… martwe zwierzę na drzewie [wideo]

Czytaj też: Francja: Protestujący imigranci wywołali potężne zamieszki. Przez kilka godzin niszczyli samochody, sklepy i domy [wideo+foto]

Niektórzy eksperci próbują bronić imigrantów. Zdaniem profesora Niklasa Långströma decydujące są tu inne czynniki niż pochodzenie sprawców. Z kolei profesor Jerzy Sarnecki twierdzi, policja jest bardziej pilna w ściganiu przestępstw popełnianych przez obcokrajowców.

Takie twierdzenia wydają się pozostawać z zdecydowanej sprzeczności z tym, co dzieje się w Szwecji odkąd znacznie wzrosła w tym kraju liczna przyjmowanych imigrantów, zwłaszcza w krajach muzułmańskich.

Już od pewnego czasu niezależne media informują, że liczna gwałtów w Szwecji lawinowo wzrasta. Co więcej, tamtejsze władze robią, co mogą, aby ukryć skalę te przerażającej tendencji. Pisaliśmy o tym tutaj: Szwecja: okazało się, że 82% skazanych za gwałty zbiorowe to imigranci. Teraz szwedzki rząd znalazł nowy sposób, aby to ukryć

Wielu podkreśla, że istnieje konieczność bardziej systematycznych badań w tej dziedzinie. Ostatni kompletny i oficjalny raport został sporządzony w 2005 roku, a od tego czasu wiele się w Szwecji zmieniło. Jak podkreśla Stina Holmberg, z centrum zajmującego się prewencją kryminalną:

W Szwecji nie ma jednego zbiorowego i pełnego raportu dotyczącego przestępczości wśród imigrantów.

Warto przeczytać: Imigranci z Afryki odkryli nowy sposób na dostanie się do europejskich krajów. Stosują metodę na „kibica” piłkarskiego

Podziel się