Szukaj

To przerażające nagranie spowodowało, że Donald Trump wycofał wsparcie dla opozycji w Syrii [WIDEO +18]

03-08-2017 18:33
Donald Trump
Podziel się

Niedawno amerykański prezydent podjął decyzję o zakończeniu pomocy dla syryjskich rebeliantów. Donald Trump zrobił to po obejrzenia wyjątkowo drastycznego nagrania z egzekucji chłopca, której dokonali członkowie ruchu powiązanego z opozycyjną Wolną Armią Syrii.

Nagranie pokazane Trumpowi pochodzi z 2015 r. Widać na nim, jak członkowie antyrządowego Ruchu Nour al-Din al-Zenki dokonują brutalnej egzekucji na chłopcu, któremu zostaje poderżnięte gardło. Głowa dziecka zostaje wetknięta na nóż i traktowana jest jak trofeum. Rebelianci chwalili się nagraniem w internecie.

Grupa, która dopuściła się bestialskiego mordu, korzystała w Syrii ze wsparcia CIA.

Prezydent Trump po obejrzeniu wideo natychmiast zażądał od amerykańskiego wywiadu wyjaśnienia, dlaczego zdolni do popełnia takiej odrażającej zbrodni ekstremiści z Ruchu Nour al-Din al-Zenki, związanego z główną organizacją zbrojną syryjskiej opozycji, Wolną Armią Syrii (WAS), otrzymują amerykańską pomoc materialną – napisał Thomas Joscelyn na łamach konserwatywnego tygodnika „The Weekly Standard”. Ekspert ds. bliskowschodnich powołał się na anonimowo cytowanych uczestników rozmów w Białym Domu.

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump rozmawiał z Władimirem Putinem w Hamburgu. Spotkanie jest szeroko komentowane w mediach [WIDEO]

Czytaj też: Na całkowite zaćmienie słońca w USA czekały miliony. Donald Trump nie posłuchał ekspertów [FOTO + WIDEO]

Ponieważ prezydent Trump nie otrzymał zadowalającego wyjaśnienia, zdecydował się zakończyć program pomocy CIA dla całej opozycji syryjskiej - dodał Joscelyn.

Warto przeczytać: Donald Trump już w Polsce. Nagrania z lądowania Air Force One i przywitania z polską delegacją [WIDEO]

Podziel się