Szukaj

Przerażające lądowanie polskiego samolotu. Szybka reakcja pilota w walce z silnym wiatrem [WIDEO]

30-10-2017 11:31
Przerażające lądowanie polskiego samolotu Fot. MAT HOG / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Pasażerowie Boeinga 737 należącego do polskich linii czarterowych Enter Air mogą mówić o dużym szczęściu. Lądowanie na lotnisku w Salzburgu mogło zakończyć się tragedią. Na szczęście pilot przerwał manewr. Samolot został przekierowany do Frankfurtu nad Menem.

Nagranie dokumentujące to zdarzenie, które pojawiło się w sieci mrozi krew w żyłach. Wyjątkowo silny wiatr, który szaleje od kilku dni nad Europą Centralną i Wschodnią, dał się we znaki także załodze Boeinga 737. Samolot, który leciał do Salzburga z Frankfurtu miał groźne problemy z lądowaniem. Pilot musiał wykonać kilka manewrów, aby poradzić sobie z silnym wiatrem i skierować maszynę na odpowiedni kurs.

Koniecznie przeczytaj: Niezwykłe nagranie z polskich Tatr. Wiatr halny wymiótł śnieg zalegający w dolnej partii gór. Efekt wprost piorunujący! [WIDEO]

Czytaj też: To nagranie pokazuje siłę orkanu „Ksawery”. Airbus-380 miał poważne problemy z lądowaniem [WIDEO]

Jednak próba sprowadzenia samolotu za ziemię nie zakończyła się pomyślnie – na nagraniu można zobaczyć, jak silny podmuch bocznego wiatru uniemożliwia lądowanie. Od samego początku filmu wyraźnie widać, że warunki atmosferyczne nie sprzyjają osadzeniu maszyny. Ostatecznie Boeing jedynie odbija się od płyty lotniska i ponownie wznosi się w powietrze.

Piloci podjęli decyzję o przerwaniu manewru ze względu na bezpieczeństwo pasażerów. Maszyna została skierowana na inne lotnisko. Lądowanie we Frankfurcie nad Menem zakończyło się pomyślnie.

 

Warto przeczytać: Nowy pomysł posła PiS. Bogaci cudzoziemcy będą mieli możliwość kupowania polskiego obywatelstwa?

Podziel się