Szukaj

Przerażające groźby terrorystów z Państwa Islamskiego. Chcą zaatakować w Watykanie podczas świąt Bożego Narodzenia[FOTO]

16-11-2017 21:54
Watykan, Bazylka św. Piotra Fot. user:Flicka / wikipedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Bojownicy z Państwa Islamskiego po raz kolejny zagrozili swoimi atakami terrorystycznymi w Europie. Opublikowali plakat sugerujący czas i miejsce przeprowadzenia kolejnego zamachu. Według informacji widniejących na grafice mam on nastąpić w Watykanie dokładnie podczas świąt Bożego Narodzenia.

Na plakacie zatytułowanym „Krew na Boże Narodzenie" widać wnętrze jadącego samochodu marki BMW. W środku znajdują się karabin szturmowy oraz plecak. Poandto zauważyć również można, że pojazd prowadzony przez terrorystę zmierza w kierunku Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie.

O publikacji niniejszej grafiki poinformowała Site Inteligence Group, która zajmuje się monitorowaniem działalności terrorystów z ISIS. Nowy plakat dżihadystów budzi duże zaniepokojenie, choćby ze względu na fakt, że podczas zbliżającego się Bożego Narodzenia na placu przed bazyliką św. Piotra może przebywać nawet od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy wiernych z całego świata.

Koniecznie przeczytaj: Wielka Brytania i Stany Zjednoczone wspierają ISIS? BBC donosi o tajemniczej ewakuacji bojowników Państwa Islamskiego

Czytaj też: To może być najbardziej krwawy mundial w historii. ISIS chce zamordować największe gwiazdy futbolu [FOTO]

Państwo Islamskie często grozi papieżowi Franciszkowi. Kilka miesięcy temu główny kanał propagandowy ISIS wyemitował film, na którym dżihadysta wraz z grupą bojowników dewastuje kościół, rwie fotografię Benedykta XVI, następnie czyni to samo z zdjęciem papieża Franciszka i zapowiada, że niedługo przybędą do Rzymu.

Jak podkreślają eksperci, te liczne groźby pojawiające w ostatnim czasie są odpowiedzią na ponoszone porażki w Iraku i Syrii. Niestety prawdopodobieństwo ich zrealizowania jest wciąż duże, gdyż w wyniku rozbicia tzw. Państwa Islamskiego i złej polityki imigracyjnej, wielu bojowników wciąż przedostaje się do Europy.

Warto przeczytać: Nagranie z egipskiego ataku przeprowadzonego na pozycje ISIS na pustyni Synaj [WIDEO]

Podziel się