Szukaj

W kairskim ogrodzie zoologicznym przemalowano osły na zebry. Oszustwo odkrył jeden z turystów [wideo+foto]

27-07-2018 17:02
Oszustwo w egipskim ZOO Fot. Mahmoud A. Sarhan / Facebook.com
Podziel się

Mahmoud Sarhan, 18-letni Egipcjanin, podczas zwiedzania kairskiego ogrodu zoologicznego przypadkowo zauważył, iż w jednej z zagród nie przebywają zebry, lecz osły z domalowanymi czarnymi pasami. Jak się okazało, jego wstępne przypuszczenia były słuszne.

Wszystko wskazuje na to, że władze egipskiego ogrodu zoologicznego, które chciały, by w na terenie ZOO znajdowały się zebry, nakazały domalowanie czarnych pasów osłom. 

Warto zauważyć, że na pierwszy rzut oka osły przemalowane na zebry mogły nie wzbudzać żadnych wątpliwości, szczególnie wśród przyrodniczych amatorów. Odkrycie tego oszustwa była jednak możliwe dzięki wysokim temperaturom, które sprawiły, iż farba zaczęła się rozpływać. Dokładnie widać to na zdjęciach i nagraniu udostępnionych w mediach społecznościowych właśnie przez Mahmouda Sarhana.

Koniecznie przeczytaj: Lubelskie: Na Roztoczu grasuje szympans, który uciekł z ZOO. Może być niebezpieczny dla ludzi

Czytaj też: Dramatyczne nagranie z warszawskiego ZOO. Pijany mężczyzna wtargnął na wybieg z niedźwiedziem [wideo]

Jak ustaliły media, weterynarze, którzy zapoznali się z tymi materiałami, bez cienia wątpliwości stwierdzili, iż zwierzęta widoczne na fotografiach to pomalowane osły. 

Co ciekawe, opiekun tych zwierząt, Mohamend Sultan uparcie twierdzi, że nie przemalowywał zwierząt i są to zebry. Warto jednak przypomnieć, że to nie pierwszy taki przypadek w historii. Podobną sztuczkę zastosowano 9 lat temu w ogrodzie zoologicznym w Gazie, gdzie pomalowano dwa osły na zebry. 

Warto przeczytać: Egipt: Sensacyjne znalezisko archeologiczne. Badacze odkryli drugiego Sfinksa [wideo]

Podziel się