Szukaj

UK: Angielska Liga Obrony zorganizowała protest przeciwko budowie meczetu. Tak odpowiedzieli muzułmanie i lewica [wideo]

24-07-2018 19:25
Zamieszki w UK Fot. Brytol / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Jakiś czas temu Angielska Liga Obrony (EDL) zorganizowała protest w centrum Worcester, by w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec planów budowy meczetu w mieście. Jak można się było spodziewać, nawet ta manifestacja kilkudziesięciu osób nie spodobała się przedstawicielom lewicy i muzułmanom. Naprędce zebrali oni swoich aktywistów i starali się zakłócać przemarsz oponentów. Gdyby nie policjanci, to mogłoby dojść do poważnych starć.

Policjanci pilnujący porządku zdołali utworzyć barierę, dzięki której udało się oddzielić kilkudziesięciu zwolenników English Defence League i około 200 protestujących, na czele z członkami związków zawodowych oraz przedstwacielami lokalnej społeczności muzułmańskiej.

W sieci pojawiły się również nagrania ukazujące agresywne zachowanie przeciwników EDL. Na jednym z nich widać, jak muzułmanie starali się prowokować poprzez wulgarne krzyki odnoszące się do osoby współzałożyciela tej organizacji, Tommy’ego Robinsona:

Koniecznie przeczytaj: W Warszawie trwa Wielka Defilada Niepodległości. Oglądaj transmisję na żywo [foto+wideo live]

Czytaj też: Postępowy Londyn: Na budynkach administracji publicznej obok flag Wielkiej Brytanii powieszono flagi LGBT [wideo]

Z kolei na innym filmie można zauważyć, jak muzułmanie próbowali atakować kordony policji. Jeden z islamistów wyraźnie odgrażał się poprzez wykonywanie gestu odcina głowy.

Jak informują media, całe to zamieszanie trwało około 90 minut. Tuż po nim aresztowano w sumie trzy osoby. W wyniku tego zajścia ucierpiały cztery osoby - dwóch policjantów i dwóch zwolenników EDL.

Warto przeczytać: Francja: Protestujący imigranci wywołali potężne zamieszki. Przez kilka godzin niszczyli samochody, sklepy i domy [wideo+foto]

Podziel się